30 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
MADDE 22 – HÜKMEN YENİK SAYILMALAR
Yazı Tarihi: 13 Mart 2020 Cuma 07:20

Türkiye Futbol Federasyonunun çıkarmış olduğu Futbol Müsabaka Talimatı

Hükmen yenik sayılmayı gerektiren durumlar aşağıdaki gibidir;Burada birçok madde eklenmiş hükmen yenik sayılmak için ama ben sadece alttaki maddeyi yazmak istedim.

 ı) Profesyonel futbolcular ile askeri güçlerde bulunan futbolcular hariç, silah altında bulunan futbolcu oynatılması.

26) SİLAH ALTINA ALINAN AMATÖR FUTBOLCULAR

Askeri sivil personel lisans çıkartarak futbol oynayabilir. Subay, astsubay ve sözleşmeli askerler amatör lisans çıkartamazlar. Amatör kulüplerde futbol oynayamazlar. Bu hüküm Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarını kapsadığı gibi İçişleri Bakanlığına bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığını da kapsamaktadır.

Şampiyon olan 1.Amatör Küme  takımında oynatılan  yukarıdaki maddede tarif edilen sporculara  bu lisansları kim çıkardı veya çıkarttı?Nasıl çıkarıldı?

OSMANCIK GENÇLİKSPOR

2.Amatör Küme A-Grubunda Kofçaz Serhatspor la birlikte 2 de 2 yaptılar ve bu hafta kozlarını paylaşacaklar.İyi bir maç olacaktır diye düşünüyorum.

NECATİ KAYHAN’ın TAKIMI KUŞTEPESPOR

2.Amatör Küme B Grubunda da Yılların tecrübeli futbolcu ve Teknik adamı Necati KAYHAN bu sene Pehlivanköy Kuştepespor’u çalıştırıyor.2 maç ve 4 puan,takımım çok iyi diyor,fizikli ve kadrom geniş arkamızda da kalabalık taraftar topluluğumuz var bu sene işi bitireceğiz diyor,nam-ı değer ARAGONES Aragonesin takımı da bu hafta AlpulluGençlikspor’la karşılaşacak.

ÖZERSPOR

Evet 2.Amatör Küme C Grubunda oynayan Lüleburgaz Özerspor yeter 1.Amatör Küme geliyorum artık diyor.Kadrosunda çok iyi futbolcular var.Ve hepsi de adeta futbol cambazı,kişisel yeteneklerini takım oyununa çevirdiklerinde karşılarında duracak takım göremiyorum ve bu ligde daha 2.hafta ağırlıklarını hissettirmeye başladılar.Ama yine de dikkatli olmaları gerekiyor,futbolbu,ama ama seyredin onları gerçekten seyrettiğinize değecek bir takım ve tek teke süper yetenekli sporcular.Özerspor bu haftayı BAY olarak geçiriyor.

PLAY-OFF

1 Amatör Küme bitti bitti ama nasıl bitti.Belki de daha bitmedi sonrası var.Tabi bitti diye Play-Off’lar başladı

Geçtiğimiz hafta çeyrek finaller oynandı,bu hafta da yarı final oynanacak ve önümüzdeki hafta da oynanacak Final ile SAL Ligine çıkacak 3.Takım belli olacak.

Geçtiğimiz hafta oynanan 1.Amatör küme A ve B Gruplarında 2.3.4 ve 5.sırayı alan takımlar,sezon başlamadan önce yayınlanan statü gereği;

HAMİTABATSPOR           : 2           1 : LÜLEBURGAZ ADALETSPOR

NADIRLI GENÇLİKSPOR : 3           2 : TRAKYA FENERSPOR

OVACIK GENÇLİKSPOR : 4           1 : HÜRRİYETSPOR

EMİRSPOR                         : 3           1 : ERİKLERSPOR

Bu hafta da:

EMİRSPOR                         :                : NADIRLI GENÇLİKSPOR

OVACIK GENÇLİKSPOR :                : HAMİTABATSPOR

Ve haftaya SAL’a çıkacak 3.takım belli olacak.

 

YAYA GEÇİTLERİ

Yaya geçitlerinin yayalara ait olduğu,geçiş önceliğinin yayalarda olduğu yazılır,söylenir,anlatılır.Amaaaa sanırım bu sadece yazılarda,söylemlerde ve anlatılanlarda kalır.Zaten yaya geçitleri yaya geçidinden çıktı,araç park yeri haline geldi.Nerede bir yaya geçidi görürseniz hemen hemen hepsinin üzerinde bir araç parketmiştir.Ama hiç önemli değil çünkü insanlar yaya geçitlerinden zaten rahatlıkla geçemiyor,öyle bir şansları yokçünkü hiçbir araç sürücüsü yaya geçitlerinde geçiş hakkının  yayalarda olduğuna bakmıyor. Düşünmüyor da benim anam,benimbabam,benim ağabeyim, kardeşim, ablam,eşim, çocuklarım da bu yaya geçitlerinden geçiyor.Yine yazıyorum az da olsa buna uymaya gayret göstereneler var onları ayırıyorum.Yine ümidim var zamanla olacak gibi.Ancak alkollü, ehliyetsiz, süratli, hatalı sollama,girilmez yollara girenlere bir yaptırım uygulanıyorsa acaba yaya geçitlerinde yayaya öncelik tanımayanlara neden neden yaptırım uygulanmıyor?Neden?Çok mu zor?

*İki farklı insan var,gerçeği bilmek isteyenler ve yalana inanmak isteyenler.Friedrich Nietzsche

*Mutluluğu herkesle paylaşabilirsin ama acıyı paylaştığın insanlar özeldir. Bu hafta da kalın sağlıcakla

Bu yazı 1946 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter