30 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
İL GENEL MECLİSİ
Yazı Tarihi: 06 Mart 2020 Cuma 07:33

İl Genel Meclisimizin aldığı kararlardan sadece 2 tanesine değineceğim.

Birincisi;

İl Özel İdarelerine ait binaların boş olanlarının belli derneklere Elektrik, su, yakıt v.b. her türlü ortak giderlerin kendileri tarafından karşılanması karşılığında tahsis edildiği, yani eğer İl Özel İdaresine ait Lüleburgaz’da da böyle bir bina varsa acaba ihtiyacı olan spor kulüplerimize de bu şartlarda tahsis edilebilir mi? İl Genel Meclisinde Lüleburgazlı birçok üyemiz var, hadi bakalım Lüleburgazlı İl Genel Meclis üyelerimiz bir araştırın da belki ihtiyacı olan spor kulüplerimiz için böyle bir barınma yeri bulabilirsiniz.

2.yazacağım karar da başarılı öğrencilerimizi ilgilendiriyor. Neden mi? Bu da Gençlik ve Spor Hizmetleri Komisyonunca alınan bir karar, “Öğrencilerimizin katıldıkları yarışmalarda İlimizi en iyi şekilde temsil edebilmeleri, İlimizde sportif kültürel gelişmenin önünün açılması açısından büyük önem taşıdığı görüldüğünden, 2020 Yılı Yatırım ek bütçesinde İl Özel İdaresi uhdesine bir adet midibüsün alınmasına, MİDİBÜSE İHTİYAÇ DUYULDUĞUNUN bildirilmesi halinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi. Güzel bir olay, çünkü birçok okul takımımız başarılı olmalarına rağmen bazı şampiyonalara katılamıyorlardı. Şimdi bir midibüs olacak, İlimiz okullarının başarılı öğrencilerine hayırlı olsun.

SAL LİGİ

İlimiz Süper Amatör Ligi’nde 18.hafta da bitti ve son dört haftaya girildiğinde Babaeskispor ve Kavaklıspor arasındaki hatta Kaynarca Gençlikspor arasındaki nefes kesici takip devam ediyor. Her biri birinin hata yapmasını bekliyor. Çünkü puanları bir maçlık puana eşit. Yapılacak bir hata sıralamadaki yerleri değiştirebilir. Babaeskispor haftayı Bay olarak geçirdi ama yine 1 puan önde, diğer takipteki 2 takım Kavaklıspor ve Kaynarca Gençlikspor takımları da haftayı 3’er puanla kapattılar. Bu ligde üst kısım nasılsa altta da düşmemek için İstasyonsporla Ahmetbey Güvenspor arasındaki kıyasıya mücadele devam ediyor. 19.Haftaya girildiğinde Süper Amatör Küme’de Babaeskispor ile B.Mandıra Adaspor arasında yapılacak maç seyredilmeye değer diye düşünüyorum.

Ancak burada Babaeskispor çim sahada oynuyor ama sentetik çim sahada oynanan maçlar sıkıntılı çünkü sentetik çim sahada soyunma odası yok, oyuncular 150-200 mt. Mesafede soyunuyor, o mesafeyi yürüyerek ve zaman zaman seyircilerin aralarından geçiyorlar. Olası bir olayda nasıl önlem alınabilir bilemiyorum. Bir diğer sorun ki bence daha da önemli bilhassa Hakem ve sporcular açısından neyse ki bu yıl kış olmadı da soyunma odalarına gidiş gelişlerde fazla ıslanmadılar ve üşümediler. Ama düşünebiliyor musunuz yağmur, kar ve dondurucu soğukta Hakem ve sporcuların oyun alanından soyunma odalarına gidene kadar neler çekeceklerini?

1.AMATÖR KÜME

1.Amatör kümeye geldiğimizde her iki grupta da maçlar bitti şampiyon belli oldu Yıldırımspor ama K.eli Sanayispor tescil edilecek mi? Bu kesinleşmeden ASKF Sayfasına bakarsanız o maçta itiraz için geç kalındığı ve itiraz ücreti zamanında yatırılmadığı için itirazlar reddedildi Ankara’dan gelen yazı ile. Ama burada benim anlayamadığım bir şey var, Ankara’dan gelen yazı itirazı reddediyor ama burada hem reddediyor hem de diyor ki oynatılan sporcuların askeri personel olduğu tespit edilirse iptal edileceği söyleniyor. O oyuncuların askeri personel olduğu ispat edildi ve sanırım lisansları iptal edilecek. Bunların askeri personel olduğu ispat edilince lisansları iptal ediliyor da bunları oynatan kulüp bariz bir şekilde belli olduğu halde neden cezalandırılmıyor? Birileri bunu anlatabilir mi?

Sanırım Play-Off’a kalan takımların kura çekimleri vardı, akşam saat 19:30 gibi kura ve yemek yahut da yemek veya kura ne olduğunu bilemiyorum çünkü bu yazımı yazarken daha kuralar çekilmemişti. Haftaya o konuya da değinirim sanıyorum.

2.AMATÖR KÜME

Evet 2.Amatör küme de geçen hafta başladı. Bu hafta 2.maçlar oynanacak. 3 grup 7 takımdan 21 takım.

Merak ediyorum bu 21 takımdan kaç tanesi sezon sonunu getirecek. Neden derseniz ekonomik durumlardan dolayı. Çünkü bu takımların hiçbir gelirleri yok, sadece bir iki kişinin sırtlaması ile oluyor o da nereye kadar gidecek. Bekleyeceğiz ve göreceğiz.

BOSNA 34

Haydi Lüleburgaz Bayan Basket maçına. Kentimizin takımı Bosna 34 bu hafta 8 Mart Pazar günü saat 17:00’de LYFA’da. Rakip kim mi, rakip Yalova VIP, takımımıza sahip çıkalım, daha önce bayan Futbol takımımıza sahip çıkamadık, Bosna 34’ü yalnız bırakmayalım. Başarılar sizinle olsun BOSNA 34..

*Kula kulluk etme! Unutma ki sen de kulsun.Ve kimseye gerektiğinden fazla önem verme!YOKSA UNUTULURSUN.

*Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aunius Aurelius Simachus

Bu hafta da kalın sağlıcakla..

Bu yazı 1854 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter