25 Ocak 2021 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
BİLİR MİSİNİZ?
Yazı Tarihi: 28 Şubat 2020 Cuma 06:41

Rıfat BARUTLAR’ı,MustafaÇİLEK’i (Börekçi Mustafa),Latif YALNIZ’ı,BilrimisinizEmrullah ÖZYÜREK’i,Doğan VARDARLI’yı,Ekrem SELVİ’yi,RahmiHINÇAL’I,Bilirmisiniz İlker TULUN’u,AlpayÖZSU’yu,SabriDOĞRUGİDEN’i,Bilirmisiniz,YalçınTARZAN’ı,MehmetcanBAYRAKTAR’ı,TayfunMERİÇ’i,EmrullahEMRE’yi,Kırmızı Mehmet MehmetAKMAZ bu saydıklarım Başkanlıkta, eski tabirle Genel Kaptanlıkta, Hocalık’ta ve futbolculukta unutulmayacak isimlerdir.Şimdi hepsi rahmetli oldular ama hiçbiri hiçbiri unutulmadı, unutulmayacakta…Evet sadece bunlar mı diyeceksiniz asla iyi işler yapan daha birçok Başkan,Genelkaptan,Hoca ve Futbolcu var rahmetli olmuş,hepsinin ruhları şad mekanları cennet olsun.Çok iyi biiyorum ki bu yazımı okuyup ta bu kadar değil atlamışsın diyecek ve bana alınacak çok kişinin olduğunu çok ama çok iyi biliyorum,biliyorumdaha gerilere gidecek birçok okuyanım olacaktır.Lütfen yazamadıklarım için beni bağışlayın.Yazdıklarım ve yazamadıklarım  gerek bu Kent için gerekse futbol için bu Kente yaptıkları asla ve asla unutulmaz ve unutulmayacak.Lüleburgazspor’un efsane olmasında bu saydıklarımın rolleri asla küçümsenemez.Yazdıklarımdan çok daha fazlasını Lüleburgaz’lı tarihçi Ali ARSLAN’ın “kasabadan kente bir cumhuriyet yürüyüşü”LÜLEBURGAZ adlı kitabında bulabilirsiniz.

SAL LİGİ

Süper Amaör ligde 18.haftaya girerken Babaeskispor 1 maç fazlasıyla ve 38 puanla lider.son dört haftada puan kaybetmediği taktirde SAL Ligini lider olarak göğüsleyebilir.Çünkü rakibi Kavaklıspor’dan 1 puan önde.Düşme hattında ise düşmesi kesin olan Demirköyspor’dan sonra A.BeyGüvenspor ile İstasyonspordan biri 1.Amatör Küme’yedüşecek.SAL Liginde yükselişte olan Mandıra Adaspor ile Kentspor arasındaki maçı seyredilecek maç olarak düşünüyorum.

1.AMATÖR KÜME

1.Amatör Küme A-Grubunda şampiyon haftalar öncesi belli olmuştu adı KIRKLARELİ YILDIRIMPOR’du. Düşen takım da Celaliyesporoldu.Play-Off’a kalan takımlar da belli olduğuna göre bu grupta son hafta öncesi yani ligler bitmeden 1 hafta önce sonuçlar belli oldu.Bu haftaki maçlar formalite maçları olacak. B Grubuna geldiğimizde Hürriyetspor’un Çakıllı Gençlerbirliğispor’a yenilmesiyle son haftya,puana baktığımızda Kırklareli Sanayispor puan şampiyonu ama gönül ve adalet şampiyonu değil.Ancak tescil ve hukuki süreç sonrası kimin şampiyon olduğu kesinleşecek.BuradaHürriyetspor’un hakkının yendiği çok açık ve net.Ayrıca adalet uygulanırsa Çakıllı GençlerbirliğisporPlay_off’a kalacak.

Vizespor U-14’te,LüleburgazAtletiksporda U-16’da Kırklareli İl Birincisi olmuşlardır.Her iki takımı da kutluyorum.

YAYA GEÇİTLERİ – YAYALAŞTIRMA ALANI İSTANBUL CADDESİ

Evet yaya geçitleri ,öncelikyayalarındırındır,amnerdeeeeee zaten yavaş yavaş bir çok yaya geçidinin çizgileri silinmeye başlamış,görünmeyecek duruma gelmiş.Yaya geçitlerinde yaya geçerken durmak bir yana yarıya geldiğinizde karşıdan gelen araç adeta sizden önce diğer taraftan geçmek için gaza basıyor. Tabi bu yazdıklarım haricinde gerçekten yayaya saygılı sürücülerimiz de yok değil.Yavaş yavaş olacak gibi,belki zaman alacak ama olacak gibi geliyor bana.Ahhhh bir de yaya geçitlerini araç park yeri olarak kullanmasalar,bilhassa tam ordu evinin önünden İstanbul caddesine girişteki yiyecek mağazasının önündeki yaya geçidi tamamen araç park yeri.Umarım yetkililer tarafından gerekli önlem alınır.

Evet oradan giriyoruz İstanbul caddesine bu defa sağlı sollu geçen araçlar yüzünden ve yol-kaldırım bakmadan süratle giden motosikletler de cabası yayalaştırılmış yolun….Yayalaştırma alanı olmadan dikkat ederdik bir yöne çünkü tek yöndü oysa şimdi her yönden araç gelebiliyor.Yine belli saatler sonra girmemesi için önlemler alınmasına rağmen bazı araçlar her ne hikmetse yine girmeye başlamış.

MADDE 12 – Spor Toto BAL’DA YÜKSELME ve DÜŞME SİSTEMİ

2 takım da TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezse sezon sonu puan tablosunda üst sırada yer alan takım Spor Toto BAL’da kalır, alt sırada yer alan takım yerel ligin birincisi ile baraj müsabakası oynar.

2 takımdan biri küme düşer, diğer takım TFF 3.Lig’e de yükselmez ve küme de düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım Spor Toto BAL’a yükselir. Diğer takım Spor Toto BAL’da kalır.

LÜLEBURGAZ VETERAN SPOR KULÜBÜ – BULGARİSTAN SVİLENGRAD  VETERAN SPOR KULÜBÜ

Kentimiz  Takımı Lüleburgaz Veteran takımının davetlisi olarak  gelecek olan Komşumuz Bulgaristan Svilengrad takımı ile yarın (29.02.2020 Cumartesi günü) saat 16:30’da LYFA’da dostluk maçı oynayacak.

Bu haftalık da bu kadar,kalın sağlıcakla…

 

*“En iyi intikam düşmanınız gibi olmamaktır.”MarcusAurelius

*”Hayatta daima gerçekleri savun!Takdir eden olmasa bile,vicdanına hesap vermekten kurtulursun”  Che Guevara

 

Bu yazı 1349 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter