14 Temmuz 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
A.AYDIN ÇELİK
Yazı Tarihi: 21 Şubat 2020 Cuma 07:29

Evet yazımın başlığı bu, A.Aydın ÇELİK.

Kimdir bu A.Aydın ÇELİK?

A.Aydın ÇELİK = Lüleburgazspor, Boluspor, Fenerbahçe ve Milli Takım futbolcusudur. Futbolun Maradonası’dır. Futbol cambazıdır A.Aydın ÇELİK. Beşiktaş’ı-Fenerbahçe’yi 1979-80 yılında kupada saf dışı bırakan takımın efsanesidir A.Aydın ÇELİK. Futbolu bıraktıktan sonra Teknik adamlığa başladı. Birçok takım çalıştırdı. Birçok genç futbolcu yetiştirdi. Büyükkarıştıranspor’a büyük katkıları oldu, bir sürü genç oyuncu yetiştirdi. Lüleburgaz’da kime sorarsanız Lüleburgaz’a gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcu kimdir diye tereddütsüz A.Aydın ÇELİK derler. Ben de öyle diyorum. Onunla beraber futbol oynama zevk ve mutluluğuna eriştim. A.Aydın ÇELİK’i seyretmek ayrı bir zevk, beraber oynamak ayrı bir zevktir. Top ayağına değil vücudunun her tarafına yapışan, her yerinde ne kadar sert gelirse gelsin o topu yumuşatmasını bilen bir futbolcuydu. Şimdi onun futbolculuğundan ve Teknik adamlığından faydalanmak her bir takıma başarı, futbolcuya cesaret verecektir.

 

VE YİNE GELELİM 1.AMATÖR KÜME ve KIRKLARELİ SANAYİSPOR’a

Evet yazdım yazıyorum ve yazacağım, oynatmaması gereken asker futbolcu oynatan takım, gereğini yapması gereken İl Futbol yetkilileri ama ne gezer. Bu konuda TIK çıkmıyor ne ASKF’den ne de atattırılmış Futboldan bihaber İl Temsilcisinden, kendilerinin yapması gerekeni üzerlerinden atmak için olayı Ankara’ya taşıyıp biz ne yapacağımızı bilemiyoruz, bizi bu olaydan kurtarın diyorlar ve Ankara’dan bir yazı geliyor. Hürriyetspor, Lüleburgaz Adaletspor ve Çakıllı  Gençlerbirliğispor  Kulüplerinin asker futbolcu oynattığı için yaptıkları itiraza 7 günlük sürenin geçmesinden ve ayrıca itiraz için gerekli olan itiraz bedelinin de yatırılmadığı tespit edildiğinden dolayı itirazın reddine, ama adı geçen futbolcuların askeri personel olmaları halinde lisanslarının iptali için ilgili TFF Bölge Müdürlüğüne bildirilmesine diye bir yazı gönderiyorlar. Burada suçlu sadece 2 askeri personel mi? Ve bunların askeri personel oldukları tespit edildi. Kırklareli ASKF ve atattırılmış şahıs belki bu yazıyla işi çözeceklerini ve ASKF sayfasında da aylardır bu kararla ilgili görsel dönüp duruyor. Ha siz belki bu Ankara’dan gelen yazıyla bu işi hallettik diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bunun bir de yargı ayağı var ve bildiğim kadarıyla da konu yargıya intikal etmiş durumda. Burada tescil eder kurtuluruz diye düşünüyorsanız orada da yanılacaksınız. Belki kurtulduğunuzu düşüneceksiniz ama bu leke ilelebet üzerinizde kalacak. Burada tabi Play-Off’a kalacak bir takımın daha hakkını da yemiş olacaksınız gereğini yapmamakla.

VETERANLAR

Evet Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü bugün Bulgaristan Plovdiv Takımının davetlisi olarak 1 maç yapmak üzere Necati Kayhan yönetiminde 26 kişilik kafileyle yola çıkıyor.

SAL LİGİ

Süper Amatör Lig’de bu haftanın sürprizini şampiyonluk adayı Kavaklıspor’u 2-1 yenen Mandıra Adaspor yaptı. Bana sorarsanız aslında Mandıra bir futbol kasabasıdır. İki takımları var, bu iki takım bir birleşebilse ah bir birleşebilse neler neler yaparlar ama olmuyor olmuyor. B.Mandıra aslına bakarsanız futbol tarlası. B.Mandıra futbol hastasıdır. Sahası ve insanları candır. Futbolda biraz agresif olabilirler ama futbol harici oturun sohbet edin ne kadar candan insanlar olduklarını göreceksiniz. Bu hafta Süper Amatör Lig’de izlenecek  güzel maç var. Pazar günü İstasyon Tevfik Baba sentetik sahasında saat 15:25’te oynanacak Kentspor -Babaeskispor maçı, tavsiye ederim.

1.AMATÖR KÜME

 Evet 1.Amatör Küme A Grubunda Kırklareli Yıldırımspor lig bitmeden çok önce ben Süper Amatör Lig’deyim dedi. Gruptan tek takım düşeceği için matematiksel olarak düşen takım belli değil, çünkü matematiksel olarak Celaliyespor Pınarhisarspor’u yenerse 14 puan yapacak, Pınarhisarspor maçlarını 16 puanla bitirmiş olacak, Celaliyespor’unsa son hafta Ovacıkspor’la bir maçı daha var ve o maçı da alırsa Pınarhisar düşebilir. Tabi bunlar varsayım. Ama futbolda her şey olabilir.

B Grubuna gelince, bu grupta benim şampiyonum Mandıra Hürriyetspor,neden derseniz Kırklareli Sanayispor Asker personel oynatarak yani ayağının değil ilk maçlarda oynattığı asker personellerle aldığı puanlarla şampiyon olmak istiyor. Adaleti göreceğiz bakalım. Çünkü burada Kırklareli Sanayispor ihraç edilmiş olsaydı Çakıllı Gençlerbirliğispor Play-Off’lara kalacaktı.

**Birileri arkanızdan konuşuyorsa, onlardan öndesiniz demektir.

**İnsanı yaşatan hayaller, öldüren ise gerçeklerdir.          

Bu hafta da bu kadar kalın sağlıcakla.

Bu yazı 992 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter