30 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
SÜPER AMATÖR (SAL) LİGİ
Yazı Tarihi: 14 Şubat 2020 Cuma 07:27

İl’imiz SAL Ligi bütün hızıyla devam ediyor. Bu Lig’de geçtiğimiz hafta Kavaklıspor’un sahasında Babaeskispor’u 1-0 yenmesi Kavaklıspor’u avantajlı duruma getirdi. Kentspor’un da deplasmanda ligin iddialı ve iyi futbol oynayan takımı Kaynarca Gençlikspor’u Pınarhisar’da hem de 3-0 gibi net bir sonuçla yenmesi haftanın sürprizi oldu. SAL Ligi’nin bu hafta seyredilecek maçları Babaeskispor-Kaynarca Gençlikspor ve Büyük Mandıra Adaspor-Kavaklıspor maçı diye düşünüyor ve tavsiye ediyorum.

MADDE 12 – Spor Toto BAL’DA YÜKSELME ve DÜŞME SİSTEMİ

d) Spor Toto BAL’da 2 (iki) Takımla Temsil Edilen İller (Afyon, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Giresun, Hatay, Kayseri, K.Maraş, Kırklareli, Malatya, Muğla, Ordu, Rize, Şanlıurfa, Tekirdağ, Zonguldak, Yalova ve Düzce):

2 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir biri de küme düşerse, ilin yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar Spor Toto BAL’a yükselir. 2 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir biri de küme düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım Spor Toto BAL’a yükselir. Küme düşmeyen takım Spor Toto BAL’da kalır. 2 takım da TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezse sezon sonu puan tablosunda üst sırada yer alan takım Spor Toto BAL’da kalır, alt sırada yer alan takım yerel ligin birincisi ile baraj müsabakası oynar.

2 takımdan biri küme düşer, diğer takım TFF 3.Lig’e de yükselmez ve küme de düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım Spor Toto BAL’a yükselir. Diğer takım Spor Toto BAL’da kalır.

 

DELİNATÖRLER

Belediyenin sanıyorum çöp konteynerlerinin ön kısımlarına, temizlik araçlarının çöpleri rahat ve çabuk boşaltımını sağlama amacıyla koyduğu, ancak bizim dik akıllı insanlarımız araçlarını bu delinatörlerin üzerlerine çekerek, bir kısmı da yine araçlarını park edebilmek için konulan bu çöp konteynerlerin önündeki delinatörleri bilerek kırdıkları vatandaşlarımız tarafından dile getirilmektedir. Dolayısıyla delinatörleri kırarak araçlarına park yeri açan, delinatörlerin üzerine araçlarını park ederek hem çöplerin temizlenmesini hem de arkadan gelen araçların kuyruk olarak trafik yoğunluğuna neden oldukları şikayet konusu olmaktadır. Gerek araç kuyruğu olmasından gerekse çöplerin alınmamasından şikayet edenlerin çoğu yine bu dik akıllı insanlarımızdır. Evinize, işinize, okulunuza giderken bir bakın lütfen birçok araç bu delinatörlerin üzerindedir. Bunları yapanları uyarmazsak veya araçlarımızı buralara park etmezsek ne çöplerimiz birikir ne de araç kuyruğu oluşarak trafik yoğunluğu yaşamayız. Umarım…

 

BOSNA 34

Kentimizin Kadın Basketbol Takımı.

Evet, bu hafta yani 16.02.2020 Pazar günü Saat 17:00’de Belediyemiz Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde  İstanbul Üniversitesi Kadın Basketbol takımını misafir edecek. Seyredilecek güzel bir müsabaka olacağı kanaatindeyim.

1.AMATÖR KÜME

A-GRUBU :Bu grupta sezon bitmeden şampiyon belli oldu. Lüleburgaz YILDIRIMSPOR. Yıldırımspor’u kutluyorum. Önümüzdeki sezon SAL Liginde başarılar diliyorum. Bu grupta Play-Off’a kalacak takımlar arasında mücadele var sadece, seyredilecek maça gelince tavsiyem Sarıcaalispor-Karaağaçspor maçı diye düşünüyorum.

B-GRUBU : Bu gruba geldiğimizde puan ve şampiyonluktan çok, futboldan çok, yapılan yanlışlıklar geliyor aklıma. Kırklareli Sanayispor’un oynatmaması gereken asker oyuncu oynatması ve şu ana kadar sadece olanın asker futbolculara olduğudur. Düşüncem bu lig nasıl tescil edilecek. Play-Off nasıl belirlenecek kim şampiyon olacak. Görünürde Kırklareli Sanayispor  ile B.Mandıra Hürriyetspor arasında gibi görünse de avantajlı Kırklareli Sanayispor ama şampiyon olursa nasıl tescil edilecek neye göre tescil edilecek? Hal bu konuyla ilgili hiçbir açıklama gelmedi. ASKF ve atattırılmış İl Temsilcisinden, TIK çıkmıyor. Bildiğim kadarıyla yargıya intikal etti. Gereği Disiplin kuralları uygulanmadığı taktirde şaibeli bir sezon olarak akıllarda kalacaktır. ASKF ve atattırılmış İl Temsilcisine sesleniyorum. Çıkın açıklama ve gereği neyse yapın takımları inandırın.

LÜLEBURGAZ ATLETİK

Evet Lüleburgaz Atletik Spor Kulübü bu güne kadar gençlerle liglerde varım dedi ve zamanı geldi deyip bu sezon 2.Amatör Kümede mücadele edecek. İl futboluna çok iyi bir amatör takım geliyor. Sedat BALABAN Başkanlığında, Seyfullah KONYALI-Yasin ÇAPRAZ-Berkan ERGENE ve Ahmet GELMİŞ gibi değerli hocalarıyla artık biz de varız diyorlar. Genç oyuncularının arasına  İsmail LERMİ ve Ünal PITIR gibi efendi 2 futbolcuyu da katarak biz geliyoruz diyorlar. Seyfullah KONYALI-Yasin ÇAPRAZ-Berkan ERGENE ve Ahmet GELMİŞ futbolda da Hocalıkta da kendilerini kanıtlamış çalıştırıcılar. Kırklareli Amatör futboluna farklı bir anlayış getireceklerdir. Bu hafta da bu kadar kalın sağlıcakla.

Bu yazı 1404 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter