26 Ocak 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
‘ÖNCE YAYA’ymış Kim demiş bunu…
Yazı Tarihi: 12 Aralık 2019 Perşembe 07:39

Uzun zamandır geziyor ve yaya geçitlerine dikkat ediyorum. Duyuyorum, okuyorum, görüyorum ve bu ‘ÖNCE YAYA’ denilen yaya geçitlerinde nice canlarımızı verdik ve böyle giderse vermeye de devam edeceğiz. Araçlara arkadan çarpıyoruz. Ama yine de akıllanmıyoruz. NEDEN?

Yaya geçidi var ve kocaman kocaman yazılmış ÖNCE YAYA… Hıh ÖNCE YAYA’ymış. Dünyanın her yerinde böyle de bizim ülkemizde değil, her yerde ÖNCE YAYA ama bizde SONRA YAYA geliyor.

Bunun için göstermelik bir farkındalık gösterisi yapıldı bir gün ve bitti. Sonra birçok yaya geçitlerine ÖNCE YAYA yazdık. Bir şey değişti mi ASLA… Öncelik ben’de, ben YAYA’yım diyen nice canlarımız gitti ve gitmeye de devam edecek.

Ha bu ÖNCE YAYA’ya değer veren sürücülerimiz yok mu var tabi ama onlar ÖNCE YAYA’ya değer verip durduklarında ya arkadan diğer araçlar sırtlarına çıkıyor, ya galiz bir küfür ya da dayak yiyorlar. Bu işin yetkilikleri, yazı yazmakla bu işler olmuyor. Takibi yapılmalı nasıl ki kasksız, otomobilinde telefon kullanan, sigara içen, emniyet kemerini takmayan, kırmızı ışıkta geçen, hız sınırını aşan sürücülere astronomik cezalar uygulanıyorsa ÖNCE YAYA’ya değer vermeyenlere de bazı yaptırımlar uygulayın lütfen.

Ama bu işler cezayla olsaydı cezaevlerinde insan kalmazdı. ÖNCE YAYA için STK’lar, Emniyet, araç sahipleri, Şoförler ve Otomobilciler Odası devamlı Eğitim almalı-vermeli anlatmalı sürücülere ÖNCE YAYA’yı…

Ne olur daha fazla can vermeden gerçekten uygulayalım ÖNCE YAYA olgusunu… Ve sürücüler lütfen düşünün o yaya’nın anneniz, babanız, eşiniz, çoluğunuz çocuğunuz olduğunu, olabileceğini ve zaman zaman kendinizin yaya olabileceğini düşünün lütfen.

LÜLEBURGAZSPOR

Kenan VAR-Yönetim Kurulu-Seyfullah KONYALI-Hüseyin DENİZ-Berkan ERGENE-Futbolcular

Önce Kenan VAR ve ben VAR’ım dedi. Hasan AL ile beraber. Hasan AL gitti. Burada Hasan AL’ın takımın BAL’a katılmasında ve takım toplanılmasındaki yaptıkları da unutulmamalı. Almanya’da yetişmiş Lüleburgazlı bir kardeşimiz geldi. O da gitti.

Ve aranan kan Seyfullah KONYALI, Hüseyin DENİZ ve Berkan ERGENE geldi, futbol oynamış başarılı olmuş bu arkadaşlarımızla beraber birleşen Lüleburgazspor taraftarları 9-10-11.haftalarda arka arkaya 3 galibiyet aldı. Yönetim-Teknik adamlar-Futbolcular-taraftar kenetlenmişti. Futbolcular kimlik kazanmış kendilerine güvenleri gelmişti. Lüleburgaz Kenti kenetlenmişti. Bir olmuşlardı Kenan VAR’ın başkanlığında. Takım yönetimine, hocasına hele hele evinden çok beraber olduğu takım arkadaşlarına güvenip inandıktan sonra başarılı olmamak diye bir şey yoktur.

Lüleburgazspor son deplasmanda Başiskele Doğantepespor’a 1-0 yenildi. Futbol bu, yenmek de var yenilmek de. Bu takım 9 kişiyle mücadele etti deplasmanda, dk. 45 penaltı kaçıyor ve akabinde 1 ihraç, soyunma odasına 10 kişi gidiyorsun. Penaltı kaçar önemli değil ama olmayacak bir şeyden ihraç futbolcuyu da Hocalarını da seyredenlerini de üzer. Daha sonra 1-0 mağlupsun ama yine bastırıyorsun ve bu arada yine bir oyuncun eksiliyor ve 9 cengaver aslanlar gibi mücadele ediyor gol fırsatları yakalıyor en önemlisi bariz bir de penaltıları verilmeyince üzgün bir şekilde kente dönüyorlar. Ama bu takım takım, inandılar ve başardılar. İnanacaklar ve yine başaracaklar. Hiçbir takımın oyuncusu sizlerden üstün değil.

Bu yazı 1368 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter