26 Ocak 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
GİZLİ YÜZ (2)
Yazı Tarihi: 12 Aralık 2019 Perşembe 06:36

Genç adam intiharı düşünmüştü. Bütün bunlar 5 yılda gerçekleşmişti. Bir gün kiliseye uğradı ve bir teselli aradı. Kiliseye girerken onu kilisenin sırasına diz çökmüş hıçkıra hıçkıra ağlarken gören bir rahiple karşılaştı. Rahip ona acıdı ve onu uzun uzadıya konuştukları odasına götürdü.

Rahip büyük ölçüde etkilenmişti. Onun yaşamını ve gururunu tekrar kazanabilmesi için elinden gelen her şeyi yapabileceğinin mümkün olduğunu söyledi. Ama genç adam iyi bir Katolik olabileceğine söz verecek ve olacaktı.

Genç adam her gün ibadet için kiliseye gidiyor ve ibadet ediyordu. Ve Allah’a onun hayatını bağışladığı için dua ettikten sonra beyin huzurunu sağlamasını istiyor ve onun gözünde iyi bir insan olması için şükran duasını okuyordu.

Rahip, kişisel ilişkileri sayesinde Amerika’daki en iyi plastik cerrahi ile görüştü. Genç adam hiçbir ücret ödemeyecekti. Çünkü doktor rahibin en yakın arkadaşıydı.

Doktor genç adamdan çok etkilenmişti. Onun hayata bakışı tüm kötü tecrübelerine karşı mizah ve sevgi doluydu. Cerrah harika bir şey başardı. En iyi yüz ameliyatını onun için yaptı.

Genç adam Allah’a söz verdiği her şeyi yerine getirdi. Allah da ona harika ve çok güzel bir eş, yedi çocuk ve ileride kariyer için düşündüğü iş hayatındaki başarı ile ödüllendirdi.

SORU: Bu ünlü sinema oyuncusu kimdir?

Tahmin edebilirseniz Yeni Eczane’nin yanındaki Nisb-Et dönerciden döner-ayran alacaksınız.

 

SOĞUKLAR BAŞLADI

Herkes ‘Ne zaman soğuklar başlayacak’ diye diye nihayet istedikleri oldu. Soğuklar istediğiniz gibi geldi.

Tamam da kış-soğuklar tuzu kuru olanlar için iyi. Ama yakacağı olmayan, içecek bir çorba dahi bulamayan aileler için ne kadar zor olduğunun farkında mısınız? Bu aileler için kış, zorluk-açlık demektir.

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de şöyle bir ayet vardır:

“Öyleyse önce akrabalarınızı, daha sonra komşularının halini araştırmalısınız”  Zenginler bunu yerine getirirken Allah da onları mükafatlandırır.

Belki onlarca defa gazetemde bu konuda yazdım. Gelin Lüleburgaz’a bir aşevi yapalım.

Ne ekersen onu biçersin sevgili kardeşim. Bu Aş Evi’ni düşünün bir kere. Çok sevaba gireceksiniz. Zaten kutsal kitabımızın en çok tekrarlanan ayeti nedir biliyor musunuz?

“Yetimlerin, kimsesizlerin karnını doyurun”

 

İNEK SÜRÜSÜ

Adam yıllardır arzuladığı üstü açılan spor arabasını sonunda almış. İlk iş, üstünü açtığı gibi kendini keyifli bir dağ yoluna vurmuş.

Tam yeni arabasının zevkini çıkarırken önündeki virajdan savrularak gelen bir araba çıkmış karşısına. Bizimki çarpmamak için kendini şarampole zor atmış.

Karşıdan savrularak gelen arabanın şoförü bizim adamın yanından son hızla geçerken pencereden kafasını uzatıp ‘İnek’ diye bağırmış.

Bizim adam küplere binmiş. Hem suçlu hem de ‘İnek’ diye bağıran bu kendini bilmez sürücü bizimkinin sinirlerini iyice bozmuş.

Kendini tutamayıp arabadan inip el kol hareketleriyle hızla uzaklaşan arabanın arkasından bağırmaya başlamış.

“Yüzsüz herif! Hem suçlu hem güçlü! İnek senin babandır”

Bizim adam hırsla arabasına binmiş ve tam yol gazlayarak karşıdan gelen diğer arabanın geldiği viraja girmiş. Virajı döner dönmez aman Allah’ım o da ne?

SORU: Adamı şaşırtan şey nedir? 0538 669 99 74’e telefon et döneri ye!

   

Bu yazı 839 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» LÜLEBURGAZSPOR NE YAPACAK?
» ÖRNEK TALEBE
» ÇÖP VERENE ERİK
» SATICI GİREMEZ
» YARDIMLAŞMAYA BAŞLAYIN!
» KARDEŞ
» DEPREMLER ART ARDA GELİYOR!
» GERÇEĞİN KAÇ YÜZÜ VAR?
» YENİ YIL GEÇTİ AMA!
» İSTANBUL SÖZLEŞMESİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter