06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
GİZLİ YÜZ (1)
Yazı Tarihi: 11 Aralık 2019 Çarşamba 07:41

Yıllar önce çalışkan bir adam, ailesine avantajlı bir iş imkanı sağlamak için Avustralya’dan New York’a götürdü. Adamın ailesinden biri, sirke trapez artisti olarak katılmak veya aktör olmak tutkusu olan genç ve yakışıklı oğluydu.

Bu genç adam zamanını bir sirk işi ya da herhangi bir sahne işi gelene kadar kasabanın sınırındaki batı bölümünde yerel bir tersanede çalışarak geçirdi.

Bir akşam işten eve giderken onu soymak isteyen beş kişi tarafından saldırıya uğradı. Genç adam, parasından vazgeçmek yerine onlara karşı koydu. Bununla birlikte onu kolayca alt ettiler ve onu feci bir şekilde dövmeyi sürdürdüler.

Botlarıyla yüzünü parçaladılar ve tekmelediler, vücuduna acımasızca vurdular ve onu ölüme terk ettiler.

Aslında polisler, onu yolda uzanmış bir şekilde bulduklarında onun öldüğünü sanmışlardı. Morg yolunda polislerden biri adamın zorlukla nefes aldığını duydu ve onu hemen hastaneye götürdüler.

Acil bölümünde yatarken bir hemşire korku içinde bu adamın uzun süreye sahip olamayacağını fark etti. Göz yuvaları parçalanmış, kafatası, bacakları ve kolları kırılmış, burnu askıda kalmış, bütün dişleri kırılmış ve çenesi hemen hemen kafatasından ayrılmıştı. Yaşama imkanı az olmasına rağmen bir yıla yakın zamanını hastanede geçirmişti.

Sonunda hastaneden ayrıldığında vücudu iyileşmişti. Fakat yüzü bakılmayacak kadar biçimsizdi. Artık herkesin imrenerek baktığı yakışıklı genç değildi. Genç adam yeniden iş aramaya başladığında herkes tarafından geri çevrildi.

Bir işveren ona sirkte yüzü olmayan adam adında tuhaf bir şov önerdi ve bir süre bu işi yaptı. Bu olanlar boyunca o hala herkes tarafından reddediliyor, işyerinde hiç kimse onunla görüşmek istemiyordu.

DEVAMI YARIN-Okuyun döneri kazanın

 

LÜLEBURGAZSPOR’A YAZIK OLDU

Ne güzel 3 haftadan beri galip geliyordunuz. Başkan, yönetim kurulu ve halkımız uzun zamandan beri göstermediği sevgiyi Lüleburgazspor’dan esirgememişti.

Daha evvelki yazılarımda ‘şampiyonluk’ hayal edilecek kolay bir lokma değildir demiştim.

Geçtiğimiz Pazar günü  1-0 yenilerek herkesin umudu umutsuzluğa dönüştü.

Maçın özetini Lüleburgazspor’un teknik direktörlerinden Berkan Ergene  tarafsız, yalansız bana anlattı.

“Necati ağabey, adamlar ilk 10-15 dakika kalemizi ablukaya aldı. Hatta bu dakikada net bir gol pozisyonu bile kazandılar. Daha sonraki dakikada dengeyi kurduk. Hatta iki tane şutumuz direklerden döndü. İlk yarının bitimi bir penaltı kazandık. Futbolcumuz topu gol yapamadı. Ve tam moralimiz yerine geldiği anda soyunma odasına 0-0 berabere girdik. Kendimize moral olarak sahada maçı alacağımızı düşünürken, bu arada iki futbolcumuz kırmızı kart gördü. Ona rağmen mücadelemizi 90+2 dakikaya kadar sürdürdük. Ölü bir topla barajı aşan topta gol yedik. Ve 1-0 yenilerek sahayı terk ettik.  İnan Necati ağabey, hem atamadığımız penaltı, hem iki futbolcumuzun kırmızı kart görmesi ve son dakikada yediğimiz frikik golü hepimizin kahrolmasına sebep oldu. Ne kadar üzüldüğümüzü tahmin edemezsin. En çok üzüldüğüm ise hem libero hem stoperimizin önümüzdeki hafta oynanacak maçta cezalı olmaları”

Ben ise onu teselli ettim…

“Koçum bu anlattığın her maçta takımın başına gelebilir. Futbol üç netice ile oynanır. Olağan şeyler bunlar. Şu andan itibaren önümüzdeki hafta oynanacak olan maçınıza odaklanın. Ama iki oyuncunun kırmızı kart görmesi takımımıza olumsuz geleceğini de inkar edemeyiz. Olsun! Hepimize geçmiş olsun. Onların yerlerini dolduracak yürekli futbolcularımız elimizde mevcut…”

 

Bu yazı 702 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» ITRİ
» ISSIZ TEPEDE 3 MEZAR
» ŞANSSIZ ADAM
» 1966 YILINDAN BİR ANIM
» ÜÇ AKÇE FAZLA
» BİR BARDAK SÜTÜN HATIRI
» Li-Li
» DEREYE UÇAN BÖREK TEPSİSİ
» ATIN KUYRUĞU
» DUVARA ÇİVİLİ KERTENKELE
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter