09 Temmuz 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Binnur Güdücüler
“GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ”
Yazı Tarihi: 27 Kasım 2019 Çarşamba 09:08

Hepimiz sabahları ilk iş olarak televizyonu açarız ya da günlük gazetemiz geldiyse sayfalarına göz gezdiririz, Ülkemizde ve Dünyada ne olmuş, ne olacak diye haberdar olmak isteriz.

Bugün başta ülkemiz olmak üzere, yeryüzünün birçok yöresinde, kendilerini doğrudan etkilemese de, yakın ve uzak çevrelerindeki olayların etkisiyle, insanlar mutsuz ve huzursuz yaşıyorlar. Terör, savaş, ekonomik sorunlar, güvensizlik, gelecek kaygısı, umutsuzluk… Her yaş ve her sosyal düzeydeki insan, adını koyamasa da farklı korkuların egemenliği altında, kendini bir baskı altında hissediyor, Özellikle okuyan, düşünen, günlük olayları yakından izleyen ve onları nesnel olarak yorumlayabilen herkes, benzer duyguların etkisinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

Her birimiz ne kadar tepkili olsak ta sadece bekliyoruz ve hiçbir şey yapamıyoruz!

Bizler neyi  bekliyoruz? Öncelikle hayatımızı karartan tüm olumsuzlukların sona ermesini, Gerginliklerin ortadan kalkmasını, İlişkilerimizde saygı ve sevginin daha çok yer almasını, Yaşantımızda huzurun egemen olacağını, geleceğimize daha güvenle bakmayı, çevremizin daha yeşil, daha temiz olmasını, bekliyoruz.

Peki, niçin hiçbir şey yapmıyoruz?

Korkuyoruz, yalnız bırakılmaktan, elimizdeki maddesel olanakları yitirmekten, belirsizlikten ya da birileri  çıksın, yapsın diye baktığımız için yapmıyoruz.

Öte yandan, bu olumsuzluk çemberinden çıkarak, bir şeyler yapma çabasındaki kişileri gördükçe, onların çalışmalarını, fedakârlıklarını… İçimizdeki umudu sürdürmemiz gerektiğine inanıyorum.

Aslında herkes  görevini  en iyi şekilde yapsa! en yüksek makamdan en alt makama, esnaftan, çiftçiye, hakimden avukata, doktordan mühendise, öğretmenden öğrenciye… Her şey kendiliğinden düzelir.

Nazım hikmet’in şiir dizelerinde olduğu gibi; “Güzel günler göreceğiz çocuklar / güneşli günler göreceğiz.”

Haftaya bu sayfada buluşmak dileği ile sevgiyle kalın.

Bu yazı 1666 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» EMEK
»   YAZ DOSTTUM  
» BAKMAK VE GÖRMEK
»   SORGULAMAK
» Öyle Horozlar Vardır ki, Öttükleri İçin Güneşin Doğduğunu Sanırlar
»  PANDEMİ SONRASI
»  ATATÜRK’Ü ANLAMAK
»  ZAMAN AKIP GİDER
» NASILSIN?
» İNSANCA!
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter