21 Eylül 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
“EN OLMAYACAK YERDE  EN OLMAYACAK ZAMAN  EN OLMAYACAK OLAY  HER ZAMAN VE HER YERDE OLABİLİR” MUCİZE
Yazı Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 07:22

 

Sally, küçük kardeşi hakkında anne ve babasının konuşmalarını duyduğu zaman yalnızca sekiz yaşındaydı. Kardeşi çok hastaydı ve onu kurtarabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmışlardı. George’nin yalnızca çok pahalıya mal olacak bir ameliyatla kurtulma şansı vardı, fakat bunun için yeterli, paraları yoktu. Babasının umutsuz bir biçimde annesine şöyle fısıldadığını duymuştu Sally; “Yalnızca onu bir mucize kurtarabilir” Bu sözleri duyar duymaz usulca kendi odasına yürüdü Sally.

Domuz biçimindeki kumbarasını, gizlediği yerden çıkartarak içindeki paraları yavaşça yere döküp saymaya başladı. Yanılgıya düşmemek için tam üç kez saydı kumbaradan çıkardığı bozuk paraları. Sonra hepsini cebine koyarak aceleyle evden çıkıp köşedeki eczaneye gitti.

Eczacının dikkatini çekebilmek için büyük bir sabırla bekledi. Eczacı çok yoğundu ve bir adama ilaçlarını nasıl kullanacağını anlatıyordu. Bu yoğun çalışmanın arasında sekiz yaşındaki bir çocukla ilgilenmeye hiç niyeti yoktu ama Sally’nin beklediğini görünce “Evet söyle bakalım ne istiyorsun?” dedi. “Biraz acele et, gördüğün gibi beyefendiyle ilgileniyorum” diyerek yanındaki şık giyimli adamı gösterdi. Sally “Kardeşim” dedi sessizce, yutkunduktan sonra devam etti; “Kardeşim çok hasta bir mucize almak istiyorum” Eczacı Sally’ye bakarak; “Anlayamadım” dedi. Sally “Kardeşim” dedi ve devam etti; “Bir mucize almak istiyorum”. Eczacı Sally’ye sevgi ve acımayla baktı bu kez: “Üzgünüm küçük kız biz burada mucize satmıyoruz, sana yardımcı olamayacağım” dedi.

Sally o kadar kolay vazgeçmek istemedi. Eczacının gözlerinin içine bakarak “Karşılığını ödemek içğn param var benim, bana yalnızca fiyatını söylemeniz yeterli” dedi.

Bu arada Sally ve eczacının yanında bekleyen iyi giyimli adam Sally’ye dönerek “Ne tür bir mucize gerekiyor kardeşin için küçük hanım?” diye sordu. “Bilmiyorum” dedi Sally.

Sonra gözlerinden aşağı süzülen yaşlara aldırmaksızın devam etti; “Tek bildiğim o çok hasta ve annem ameliyat olamazsa kurtulamayacağını söyledi. Ailemin de ameliyat için ödeyebilecekleri paraları yok. Ama babam ‘Onu ancak bir mucize kurtarabilir’ deyince ben de paramı alıp buraya geldim.”

“Peki ne kadar paran var?” diye sordu iyi giyimli adam.

“Bir dolar ve 11 sent” dedi Sally ve; “Dünyadaki tüm param bu!”

“Bu iyi bir şans, küçük kardeşini kurtarmak için bu para yeterli” dedi iyi giyimli adam.

Adam bir eline parayı aldı, öteki eliyle de Sally’nin elini tutarak “ Beni yaşadığın yere götürür müsün lütfen?” diye sordu. “Küçük kardeşini ve aileni tanımak istiyorum” dedi.

İİyi giyimli adam Dr. Carlton Armstrong’tu ve George için gerekli olan ameliyatı yapabilecek tanınmış cerrahtı.

Ameliyat başarı ile sonuçlanmış ve aile hiçbir ödeme yapmamıştı.

Hep birlikte mutluluk içinde evlerine döndükleri zaman hala yaşadıkları olayların etkisinden kurtulamamışlardı.

Anne: “Hala inanamıyorum. Bu ameliyat bir mucize. Doğrusu ameliyat ne kadardır merak ediyorum” dedi.

Sally kendi kendine gülümsedi. O, bu mucizenin kaça mal olduğunu iyi biliyordu. Tam tamına bir dolar ve on bir sent.

 

Bu yazı 642 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» En dayanıklı kale
» GÖZYAŞI
» HAFIZANIN İHTİŞAMI
» GAZİNİN KAĞNILARI
» BÜYÜKKARIŞTIRANSPOR LİGLERDEN ÇEKİLDİ
» BRİÇÇİLER BAŞINIZ SAĞOLSUN
» DÜĞÜN ALAYLARI
» VETERAN TAKIMIMIZ ROMANYA’DA
» İNSAN OL
» SAYGIDEĞER OKURLARIM (2)
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter