20 Temmuz 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
Yazı Tarihi: 08 Haziran 2018 Cuma 07:22

Ana Adı                                    :

Baba Adı                     : Şerif

Doğum Yeri ve Tarihi : Ahmetbey/21.03.1984

Hüseyin TUZCU kimdir dediğimizde, spor ve turizm camiası kendisini yakından tanır. 21.03.1984 tarihinde futbolun kalbi Ahmetbey kasabasında doğmuştur. İlk ve ortaokulu Lüleburgaz’da okuduktan sonra, Liseyi Edirne’de tamamlamıştır. Daha sonra Askerliğini yapmak üzere İstanbul’a gitmiştir. Askerliğini İstanbul’da yaparak daha o zamanlar şanslı olduğu belli olmuştur. Ehh Trakyalı olup da kaç kişiye İstanbul’da askerlik yapmak nasip olur? Trakyalılar genelde doğuya gönderilirdi. Askerliğini tamamladıktan sonra Lüleburgaz’a dönmüş, ticarete başlamış ve bir süre sonra da yine bir futbol hastası olan babasından devraldığı bayrağı TUZCULAR Turizm olarak en yükseğe taşımayı kendine misyon edinmiştir. Hüseyin TUZCU aynı zamanda futbolcudur, futbolu çok seven birisidir. Futbolun olduğu yerde Hüseyin TUZCU muhakkak vardır. Ama yıllar öncesinden tanıdığım babası Şerif TUZCU da en az oğlu kadar futbol tutkunudur. Bu futbol tutkusu kesinlikle babasından geçmiştir Hüseyin TUZCU’ya.

Hüseyin birçok futbol takımında futbol oynamış, takım kurmuş, yöneticilik yapmıştır. Geçtiğimiz yıl doğup büyüdüğü Ahmetbey’de Karşıyaka Gençlikspor Kulübünü ekibi ile birlikte Ahmetbey Güvenspor’dan sonra diğer grupta 1.Amatör Küme’ye çıkan bir diğer takım yapmıştır. Başarıyı ve başarılı olmayı seven bir yapıya sahiptir. Şu anda hem Tuzcular Turizm’de hem de kentimizin bir diğer takımı Kent Masterlar’da yöneticilik yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk sahibidir. Sporun olduğu her yerde vardır. İleride sanıyorum Hüseyin TUZCU’dan daha çok bahsedeceğiz gibi. Bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum Hüseyin TUZCU’ya, efendi, genç işadamı ve yöneticiye. Yolun açık olsun.

DÜNYA KUPASI

21. FİFA Dünya Kupası 2 Aralık 2010'da yapılan oylama sonucunda Rusya olarak belirlenmişti. Turnuvadaki maçlar 12 farklı stadyumda 14 Haziran 2018 - 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında oynanacak. Bu Dünya Kupası Rusya'nın ev sahipliği yaptığı ilk Dünya Kupası olacak. Rusya Futbol Federasyonu tarafından organize edilecek olan turnuva, Doğu Avrupa'da düzenlenen ilk turnuva olma özelliğini taşıyacak.

İlk maç 14 Haziran 2018 tarihinde TSİ 18:00'de başlayacak. Karşılaşma Luzhniki Stadı'nda oynanacak. Günün ilk ve tek maçı Rusya ile Suudi Arabistan arasında oynanacak. Bir ay boyunca her gün 3 maç oynanacak sadece bir gün 4 maç yapılacak. Yani bir ay boyunca TV’lerin başından kalkamayacağız demektir.

LÜLEBURGAZ ADALETSPOR KULÜBÜ

Yine kentimizde yeni kurularak Birinci Amatör Kümeye çıkan genç ve hırslı Başkan Özgür USLU ve ekibi yine farklı bir yönden daha giriyor futbola, kadın futbol takımı da kuruyor. Ancak kendisi ile görüştüğümüzde sıkıntılarının olduğunu anlıyorum. Ama tanıdığım Lüleburgaz Kenti bu konuda kendisine yardımcı olacaktır, bilhassa bu Kentte yaşayan, sporu, futbolu seven tüm Beden Eğitimi öğretmenlerimizin bu konuda Özgür USLU’ya yardımcı olacaklarına inanıyorum. Bir zamanlar bu kentte bir takım vardı, bir kadın futbol takımı vardı, seyretmekten zevk aldığımız ve maçlarına gittiğimizde sadece bir iddiamız vardı kaç kaç biter, kaç gol atarız, fark olur mu? gibi. Çünkü önüne gelen her takımı yeniyordu. Bizler skor hakkında tahminler yapıyorduk. İşte o takımı tutamadık elimizde, bari bu işi seven tüm sporsever Öğretmen ve Antrenörlerimizin Özgür USLU’ya yardımcı olacaklarına inanıyorum. Kurulacak kadın takımı bu kentin, bizlerin takımı olacaktır, tek takım olacaktır, keşke daha fazla olabilse. Evet bu kentte antrenörlük yapan ve bilhassa okul Beden Eğitimi öğretmenlerimizin bu konuda Lüleburgaz Adaletspor’a yardımcı olacaklarına inanıyorum. Şimdiden çorbada tuzu olan ve olacaklara teşekkür ediyorum.

Bu hafta da bu kadar, İlimizde 2017/18 futbol sezonu bitti. Önümüzdeki sezon hazırlıkları yavaş yavaş başlayacaktır diye düşünüyorum. Ama 2.Amatör müsabakalarında birkaç maç sonrası maçlara çıkmayan, gitmeyen takımlara da yaptırım uygulanması gerekir diye düşünüyorum. Hem kendi kulübünüzdeki sporculara hem de rakiplerinize masraf yaptırmaktan vazgeçin. Futbol oynamak isteyen genç sporcu kardeşlerimin seçimlerini yaparken ligleri tamamlayacak takımları tercih etmelerini isterim. Biliyorum maddi olanaklar çok kısıtlı, çok zor şartlar altında mücadele ediyor kulüplerimiz, bir iki kişi götürmeye çalışıyor ama bir yerde tıkanıyorlar. Bu konuyla ilgili yazacaklarım da var ama sanıyorum önümüzdeki günlerde…

Kulüplerimizin öncelikle haklarını çok iyi öğrenmelerini istiyorum. Atamayla gelen temsilcileri tercih etmemeleri gerekir. Kendileri atananları değil kendileri seçmeli temsilcilerini. Futbolu, futbol anlatanlardan dinleyenleri, “Ben Kayseri’deyken” diyenleri atatmamaları gerekir.

Bu yazı 2701 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter