22 Eylül 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
2.AMATÖR KÜME
Yazı Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 07:18

2.Amatör Küme’de sona yaklaşılırken her iki grupta da üstler kızışıyor. Yine her iki gruptan da ilk 2 takımlar çıkacağından A Grubunda Ahmetbey Güvenspor her şekilde 1.Amatör kümeye çıkacak. Ahmeybey Güvensporla beraber Katranca Kartalspor veya Mandıra Hürriyetspor’dan biri daha 2.takım olarak A Grubundan çıkacak. Eğer Mandıra Hürriyetspor bu başarıyı yakalarsa ki biraz zor ama imkansız değil.

Bir yıl önce tüm takımı dünya kadar ceza alan ve sıfırdan başlayan bir takım eğer son maçlara kadar 1.Amatör kümeyi zorluyorsa bundan sonra çıksa da çıkmasa da bence bu grubun iyi takımlarından biridir. Haklarını vermek gerekir. Bu üç takımın birbirleriyle maçları var. Ahmetbey Güvenspor beklemediği bir beraberlik aldı iddiası olmayan Vize Acarspor’dan. Bu da Ahmetbey Güvenspor’un kendini saldığını gösteriyor. Bu hafta oynayacakları Hürriyetspor maçında çok dikkatli olmaları gerekiyor. Hürriyetspor 2.lik için oynuyor. Maç kolay olmayabilir gibi. Bu yüzden dikkatli olmalı. Bir hafta aradan sonra da son maçını yine iddialı takım Katranca Kartalspor ile deplasmanda oynayacak.

2.Amatör B Grubuna gelince. Bu grupta da üst kısımlar karıştı. Son haftalar ateş hattı. Bu hafta Karşıyaka Gençlikspor yine grubun iddialı takımlarından Kırıkköyspor ile deplasmanda oynayacak. İlk maçı sahasında 2-1 kazanmıştı. Tabii gruplardan 2’şer takım 1.Amatör kümeye çıkacağından Karşıyaka Gençlikspor da Ahmetbey’in 1.Amatör kümeye çıkan ikinci takımı olacaktır.

Şimdi Ahmetbey nüfusu belli, sakin ve futbol aşığı bir yer. Ancak çok büyük değil, nüfusu fazla değil. Her iki takım da önümüzdeki sezon dışarıya açılmak zorunda kalacak, dışarıdan transfer yapmak zorundalar. Bu da her iki kulübü de maddi olarak büyük bir maddi sıkıntıya sokacak. Nasıl altından kalkacaklar bilemiyorum ama bana sorarsanız bu iki güzide kulübümüz güçlerini birleştirseler, bir araya gelseler de Ahmetbey’i futbolda eski parlak günlerine getirseler.

Ben Ahmetbey’i kavak ağaçlarının altında çok seyrettim, zevkle seyrettim. Umarım aklıselim galip gelir, birleşirler ki bu tip birleşmelere ülke olarak da ihtiyacımız var. Ben 1.Amatör kümeye çıkacak tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Bu haftanın bence seyredilecek maçı A Grubunda Ahmetbey Güvenspor-Mandıra Hürriyetspor müsabakası ve B-Grubunda Kırıkköyspor-Karşıyaka Gençlikspor müsabakaları bu müsabaka ikinciliği de etkileyecek bir müsabaka, ilk maçı Karşıyaka Gençlikspor almış bu maç güzel bir maç olacak. Seyredilir bir müsabaka. Yeni kurulmuş genç bir takım olan Lüleburgaz Adaletspor Kırıkköyspor ile ikincilik için mücadele ediyor. Bir hafta sonra da İstasyon Tevfik Baba stadında Kırıkköyspor ile karşılaşacak ve bu maç 1.Amatör kümenin 2.takımını belirleyecek B Grubunda.

DÜĞÜNLER

Evet yaz geldi düğünler başladı, başladı ama vatandaşlar tarafından şikayetler de başladı ve tarafıma gelen ilk şikayet; Mahalle aralarında yapılan, kına, nişan ve sokak düğünlerinde sokakların başına konan 2-3 sandalye masa, lastik, varil, traktör römorku, kamyonet, emniyet bandı ile o sokağın geçişlere kapanması, trafiğin aksatılması, evine gideceklerin evlerine gidememesi, şimdi bu sokaklar nasıl ve kimler tarafından, izin alınarak mı yoksa keyfi olarak mı kapatılıyor? Vatandaşlar bunu soruyor ve bu tip sokak kapatılmasının devamı halinde ne olacağı soruluyor. Sokak kapama izni kimler tarafından ve nasıl verilebiliyor? Bu sokakta bir yangın olsa, bir hastamız olsa nasıl ulaşacağız diyorlar. Yetkililere duyurulur. Bizler sadece yazıyoruz gelen vatandaş isteklerini.

BALKAN TURNUVASI

Bu yıl Kentimizde 5’incisi yapılan Balkan Turnuvasında Futbol, Basketboldan sonra bir de Tenis karşılaşmaları yapıldı. Her geçen gün genişleyen bir turnuva oluyor. Çeşitli ülkelerden gelen misafirler 3 günlük misafirlikten ve yarışmalardan sonra mutlu bir şekilde, bir sonraki yıl buluşmak üzere kentimizden ayrıldılar. Futbolda Lüleburgaz Veteranlar 1.Bulgaristan Targovişte  2.ve Bosna Hersek 3.oldu. Romanya Köstence Centilmenlik kupasını aldı. Böylelikle 5 Balkan şampiyonasının 3 Şampiyonluğunu Lüleburgaz Veteranlar kazanmış oldu. Erkekler Basketbolda 1.Galatasaray, 2.Best Akademi, 3.Bulgaristan Varna ve Centilmenlik kupasını da Bosna Hersek aldı. Kadınlar Basketbolda 1.Plovdiv Akademik, 2.Bulgaristan Varna, 3.Lüleburgaz Yıldızları ve 39 Veteranlar da centilmenlik Kupasını aldı.

Bu yıl Yeni başlayan Tenis şampiyonasında da Kadınlarda; Lüleburgaz Tenis Spor Kulübü, Erkekler Teniste 1.lik Harmanlı Tenis kulübünün, 2.lik ve Centilmenlik kupaları da Nova Zagora  Tenis kulübünün oldu.

Bu yazı 2585 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter