20 Temmuz 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
FUTBOL-BASKETBOL
Yazı Tarihi: 27 Nisan 2018 Cuma 07:34

Bu hafta LYFA’da spor şöleni var. Önce 23 Nisan Uluslararası Spor Turnuvası Çocuk Şenliği kapsamında Futbolda Lüleburgaz Atletik, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Başakşehir’in A Grubu ile Beşiktaş, Galatasaray, Altınordu ve Odesos’un bulunduğu B Grupları arasında bugün başlayacak minikler Futbol Turnuvası ile Fenerbahçe Doğuş, Anadolu Efes, Erenköy Işıkspor ve Academic Plovdiv’in olduğu A Grubu ile Galatasaray, Darüşşafaka, Borusan Otomotiv ve Lüleburgaz Trend’in olduğu minikler Basketbol şölenleri başlıyor. Ta ki Pazar günü saat 13:00’teki kupa törenine kadar spor dolu bir hafta var önümüzde.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI

Evet, uzun zamandır bana gelen bir şikayet yoktu ve genelde spordan bahsediyordum. Ama yine bir tanesini burada birkaç defa yazmıştım. En fazla bana anlatılan ve trafiği aksatan vatandaş şikayeti, kapalı otopark karşısı toplu taşıma aracı, minibüs durağının otomobiller tarafından işgal edilmesi ve önceleri 4’lülerini minibüs durağının işgal edilmesi idi artık diyorlar ki çok daha rahatladılar ve 4’lülerini de yakmadan minibüs durağını işgal ediyorlar. Hal böyle olunca minibüsler yolcu indirip bindirmek için durakları küçük araçlar tarafından işgal edildiği için yol ortasında indirme bindirme işlemi yapıyorlar, bu da trafiği durdurma noktasına getiriyor. Minibüs durakları küçük araçlar tarafından işgal edilmese trafik daha rahat akar diyorlar. Kısacası Belediye otoparkı karşısındaki Emrullah Efendi Caddesi’ndeki minibüs durağının küçük araçlar tarafından işgal edilmemesi isteniyor.

Evet buraya kadar yolcu taşıma araçlarının duraklarının işgal edildiği vatandaşlar tarafından dile getirildi ve ben de bir defa daha yazdım. Bir diğer olay da toplu taşıma araçlarının durakları haricinde her yerde durup yolcu indirip bindirdikleri. Ha bu da bazı şikayetleri dile getiren vatandaşlarımızın yanlışı, bunu gerek araç içindeki gerekse araca binecek vatandaşlarımızın keyfi hareket etmeleri ve toplu taşıma araç sürücülerini caddelerin her yerinde durmaya zorlamaları bu da yine trafiğin aksamasına neden oluyor. Yine kısacası vatandaşlarımızın ve toplu taşıma araç sürücülerimizin belirlenmiş duraklarda yolcu indirip bindirme yapmaları. Bu da trafiğin akmasını sağlayacaktır.

2.AMATÖR KÜME

2.Amatör Kümemizde müsabakalar son hızıyla devam ediyor. Ancak aldığımız bazı duyumlar var ki önceki yıllarda da bunları yaşamıştık, bu sene de yaşıyoruz. Önlem alınmazsa da yaşamaya devam edeceğiz. Sordunuz şimdi bu da ne diye değil mi değerli okuyucularım. Evet aldığımız duyum bazı antrenörlerin lisanslarını takımlara kullandırmaları ama kendilerinin takım başlarında olmamaları. Böylesi bir durumda takımların yaptıkları hata, lisansını verip takım başında olmayan antrenörlerin de başını yakıyor. Ne demek istediğimi Antrenör ve yöneticilerimiz anlamışlardır diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim 2.Amatör müsabakalarına ve önce A Grubuna;

Bu grupta Ahmetbey Güvenspor geçen hafta lig’in zayıf ekibi Eskitaşlıspor’u 5-1 yendi. Evet yendi ama bir de gol yedi. Ahmetbey Güvenspor’un bu sonucu bana takımın gevşediğini gösteriyor. Erken gelen rahatlık ve kendine güvenmişlikler zamanla takımlara zarar verir. Ahmetbey Güvenspor’un bundan sonraki maçlarında yapacağı hata ve kendilerine güvenmişlik rahatlarını bozabilir. İlk haftalardaki Ahmetbey Güvenspor olmalı diye naçizane bir tavsiyede bulunmak isterim. Peşinde Vize Acarspor ve bir maçı eksik Katranca Kartalspor var.

2.Amatör B Grubuna geldiğimizde; yeni kurulmuş Lüleburgaz Adaletspor ikinci bir Ahmetbey Takımı Karşıyaka Gençlikspor’u 4-2 yenerek ben de varım dedi. Lüleburgaz Adaletspor’un geldiğini daha önceleri de yazmıştım. Adaletspor genç ve disiplinli bir takım. Adaletspor bu hafta BAY, Karşıyaka Gençlikspor’un bu grupta bence en büyük rakibi Lüleburgaz Adaletspor. Bu Grup A Grubuna göre çok karışık. 7 takımdan son iki takım hariç diğer 5 takımın aralarındaki puan farkı her an kapatılabilir. 2 hafta sonra sıralama değişebilir. Bu grupta iyi maçlar olacak ama bu hafta değil. Bu hafta Karşıyaka Gençlikspor ve Kayaspor maçı üst sıraları ya karıştıracak ya da Kayaspor’u devreden çıkaracak.

TRAKYA VETERANLAR FİNAL MÜSABAKASI

Evet yine Belediyemiz LYFA Tesislerinde Sezonun Veteran finali var. Minikler Turnuvasının bitmesi ile Trakya Veteranlar Final müsabakası, Trakya Veteranlar Karması müsabakası ve Balkan Ligi kapsamında Lüleburgaz Veteranlar Ligi  Lüleburgaz Veteranlar ile Bulgaristan Svilengrad veteran lig müsabakası. Bu hafta LYFA’da Futbol, Basketbol müsabakaları ile dopdolu bir hafta var.

Bu hafta da bu kadar… Takımlarımıza önce centilmenlik sonra başarılar diliyorum.

 

Bu yazı 2710 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter