22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
TEK YÖN
Yazı Tarihi: 16 Mart 2018 Cuma 07:22

Kentimizde tek yön uygulamaları yapılıyor ve yapılmaya devam ediyor, ancak sürücülerin de bu kararlara uyması gerekiyor. Ancak bazı yerlere asılan tek yönler yeterli olmuyor, trafiğin daha çok tıkanmasına zaman zaman da münakaşalara neden oluyor. Mesela Fatih Caddesi’nden Fatih 3.Ara Sokak istikametine tek yön, ancak İstasyon Caddesi’nden gelip Şehit Cezmi MUTLU sokağına giren veya geceden o sokakta kalan araçlar Fatih Caddesi’ne çıkmak isteyince trafik felç, aslında Şehit Cezmi MUTLU sokağından gelen araçlar Fatih Caddesi’ne çıkmak isteseler de Fatih 3.Ara Sokak’tan İstanbul Caddesi’ne inerek ve 2. Fatih Ara Sokak’tan dönmeleri gerekir, ama Şehit Cezmi MUTLU sokağından gelen araçlar mecburi istikamet ve sola dönüş yok tabelaları olmadığından trafiği felç ediyorlar, kaza, kavga ve trafik yoğunluğu oluşuyor, sanırım yetkililer buna bir çözüm bulacaklardır.

ÇOCUK SOKAĞI

Çocuk Sokağı mı yoksa araç park yeri mi ben anlayamadım. Sanıyorum oraya da bir düzenleme gelecektir. Çünkü daha önceleri orada gördüğüm minicik çocukların pazarladıkları kitap kalem v.s. şimdi bazı caddelerde ve ev duvarlarında yapmaya başladıklarını görüyorum. Ve bu sokak zaman zaman insanların geçmeye korktukları bir sokak olmaya başladı.

SAL LİGİ

SAL Ligi’nden Spor Toto BAL Ligi’ne çıkan 1.Takım Kavaklıspor. Şimdi İlimizden Spor Toto BAL Ligi’ne çıkacak 2.takım kim olacak? Evrenspor mu? İstasyonspor mu? Yoksa Mandıra Adaspor mu? Veya bunlardan hangisi Spor Toto BAL Ligini kaldırabilecek? Yoksa katılma hakkını kazanıp da gitmeyerek, gidebilecek takıma da engel olunacak mı? Bakalım 3-4 hafta sonra göreceğiz, ancak gitmeyecek takım varsa gidecek takımı engellemesin.

1.AMATÖR KÜME

Şimdi geldik SAL Ligi’ne hangi takım veya takımlar çıkacak? A grubunda Vizespor ve Kentspor sezon başından bu yana namağlup olarak geldiler oynadıkları her iki müsabakaları da 1-1 sonuçlandı. Son oynadıkları müsabaka oldukça hareketli ve sinirli geçti sonuç 1-1 berabere şimdi ne olacak namağluplar ve son haftaya gelindi. Vizespor BAY; Kentspor deplasmanda Nadırlı Gençlikspor ile oynayacak. Nadırlı Gençlikspor da Play-Off’u garantiledi. Kentspor bu müsabakada puan kaybederse ki çok zor görünüyor ama bu futbol, play-off oynayacak ama galip geldiğinde de Vizespor’la puanları eşit olacak. Sonra ne olacak herkes bir şey söylüyor. Ama FMT (Futbol Müsabaka Talimatı) ve Amatör Liglerde uygulanacak esaslar der ki;

AMATÖR LİGLERDE UYGULANACAK ESASLAR

10) PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN SIRALAMALARININ BELİRLENMESİ

Bölgesel Amatör Lig’de, İllerde oynayan yerel amatör futbol lig müsabakalarında ve diğer amatör lig müsabakalarında takımların puanlarının eşitliği halinde, sıralamaların belirlenmesinde Futbol Müsabaka Talimatının puan usulü ve averaj maddesi aşağıdaki şekilde uygulanır.

Genel puantajda puanları eşit olan takımların;

a) Aynı puana sahip takım sayısı iki (2) ise;

I. Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır.

II. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına bakılır. (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)

III. Bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

IV. Bütün bu şartlara rağmen iki takımın arasında eşitliğin devam etmesi halinde genel puantajdaki gol averajına bakılmaksızın,takımlara tek maç eleme usulüne göre bir maç yaptırılır, kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

Evet A Grubunda şampiyon ve Play-Off’lardan sonra düşecek 1 takım da bu hafta belli olacak kritik bir hafta sondan 3 takımdan biri bu hafta düşecek.

B grubuna gelince burada hafta çok daha kritik bu hafta bu gruptan 2 takım düşeceğinden, bu grupta oynanacak müsabakalar sonrası düşecek takımlar da şampiyon da değişebilir, bu grupta hafta çok kritik.

2.Amatör Kümeye geldiğimizde, A grubunda Ahmetbey Güvenspor ve Vize Acarspor çekişiyor, ama 2.Amatör kümelerde 3-4 hafta sonra çıkacak takımlar belli oluyor. B Grubunda ise Karşıyaka Gençlik, Kırıkköyspor ve ligin yeni takımı Adaletspor ipi göğüsleyecek gibi, burada Adaletspor düzenli ve iddialı, başlarında da tecrübeli biri Özgür USLU var, daha önce Trakya Gençlikspor’u şampiyon yapmış ve birçok genç futbolcuyu yetiştirmişti.

 

ÖZLÜ SÖZLER

*Vücudunuza iyi bakın. Yaşamak zorunda olduğunuz tek yer orasıdır. Jim Rohn

*Yaşlandığımız için egzersiz yapmayı bırakmıyoruz, egzersiz yapmadığımız için yaşlanıyoruz. Dr. Kenneth Cooper

*Spor dünyası hayat oyununun klasik bir örneğidir, takdiri kimin aldığı önemli olmadığında pek çok şey başarılabilir. Büyük oyunlar kişisel başarıdan çok skora bakan, bencil olmayan ve disiplinli oyuncularla oynanır. Jack Whittaker

 

Bu yazı 730 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter