19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ ÖDÜLE DOYMUYOR
Yazı Tarihi: 17 Kasım 2017 Cuma 07:42

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği’ne (TMMOB) bağlı Türkiye Şehir Plancıları Odası’nın iki yılda bir düzenlediği; Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödüllerinde Lüleburgaz Belediyesi’ne 4 ödül birden verildi.

Konya’da düzenlenen Raci Bademli İyi Uygulamalar Yarışması Ödül Töreni’nde Lüleburgaz Belediyesi 4 ödüle birden layık görüldü. Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu; “Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi / LYKA” projesine “İYİ UYGULAMA ÖDÜLÜ”, “Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi/LYFA” projesine “ÖZENDİRME ÖDÜLÜ”, “Kent Çekirdeği Yayalaştırma Projesi” ve “Sokollu Hamamı Restorasyon Projesi”ne “ÖZENDİRME ÖDÜLÜ” verildi.

“Kentler Ya Rant Ya Değer Üretir” Lüleburgaz Belediyesi değer üretmeye devam ediyor.

SPOR TOTO BAL LİGİ

Spor Toto BAL Ligi takımımız Lüleburgazspor 8. haftada galibiyetle tanıştı ama perşembenin gelişi çarşambadan bellidir derler ya işte geçen hafta deplasmanda grup liderine karşı oynadığı futbol bu hafta içeride oynadığı Yeni Çanspor maçına yansımıştı. Halit Aras KUYUCUOĞLU’nun 9. ve Berat KUBAT’ın  bu golden 2 dakika sonra 11. dakikada attığı golle ve 82.dakikaya kadar 2-0 önde götürdüğü müsabakayı  rakip takımdan Ahmet ŞENTÜRK’ün 82.dakikada attığı gole  rağmen müsabakayı 2-1 kazandı. Bu hafta sonu Pazar günü saat 14:00’te Edirne’de Edirnespor ile oynayacağı müsabaka Trakya derbisi olacak ve kazandığı taktirde 1 veya 2 sıra yukarıya çıkmış olacak.

TRAFİK YOĞUNLUĞU

Yazımın başlığı trafik ama aslı trafiğin sıkıştığı, trafiğin aksadığı anlar. Bilhassa da akşamüzerleri trafiğin yoğun olduğu zamanlara rastlaması. Dün evden çıkıp işe gitmek için yola koyulduğumda yürümeyle toplu taşıma aracına binerek gitme arasında sıkıştım ama gelen araca baktığımda işyerime yakın araç olduğu için bindim. Aslında zaman zaman da binerim toplu taşıma araçlarına. Kentin her tarafını dolaştıkları için onların, Kent yaşayanlarının sorunlarını öğrenmek daha kolay oluyor ben de bu tip konuları toplu taşıma araçlarında daha iyi ve yerinde gözlemlemiş oluyorum. Araca bindim ve araçta benden ve şoförden başka 4 kişi daha vardı. Ön tarafta kaptanla beraber tanıdık dostumla konuşmaya başladık ve başladı sıralamaya sıkıntılarını, ama sıkıntı aslında ortaktı ve bu kentte yaşayanların sorunuydu. Daha önceleri birkaç kişiden de duymuştum ve geçenlerde LYFA’ya giderken ben de yaşadım aynı sorunu. Temizlik şirketinin araçları görevlerini yaparken zaman zaman belli bölgelerde durup Kent halkı tarafından bırakılan poşetleri topluyorlardı. Yaptıkları doğruydu, kendilerine verilen saatte işlerini yapıyorlardı ama sanıyorum saat vatandaşlardan da duyduğum kadarıyla trafiğin yoğun olduğu saatlerdi. Görevlerini yapmak için durduklarında yolun sağında park etmiş araçlar olduğundan mecburen yol ortasında durup görevlerini yapıyorlardı ama sık sık durmaları da doğal olarak trafiği oldukça sıkıştırıyordu. Bu da vatandaşları ve araç sürücülerini zor durumda bırakıp trafiği aksatıyordu. Bana bahsedilen ve benim de şahit olduğum bölge İstasyon Caddesi idi. Acaba diyorum ki yetkililer bunu daha iyi biliyordur, temizlik işleri trafiğin yoğun olmadığı zamana kaydırılabilir mi? Sanıyorum ilgililer bu konuya çözüm bulmaya çalışacaklardır.

AMATÖR SÜPER LİG

 Geçen haftanın önemli maçı, Kavaklıspor-Babaeskispor oynadıkları müsabakayı 1-1 bitirerek Evrenspor’la birlikte bu üç takım mağlubiyetsiz olarak yollarına devam ediyorlar. Bu grupta Büyükkarıştıranspor ve Pınarhisarspor kendilerine geldiler ve taraftarlarının istediği puanları almaya ve istenilen futbolu oynamaya başladılar. Geçen hafta Amatör Süper Lig’de alınan sonuçlar beklenen sonuçlardı ve değişen bir şey olmadı. Amatör Süper Lig’de bu hafta sonu yarın ve öbür gün oynanacak müsabakalarda bu hafta önemli gördüğüm müsabaka Büyükkarıştıranspor ve Mandıra Adaspor arasında oynanacak müsabaka diye düşünüyorum. Diğer maçlarda yine favoriler kazanacaktır. İstasyonspor Demirköyspor maçı berabere sonuçlanabilir, diğer müsabakalarda Babaeskispor, Kavaklıspor ve Evrenspor favori.

1.AMATÖR KÜME A-GRUBU

Bu grupta Vizespor ve Kentspor gol rekoruna doğru gidiyorlar. Ve her ikisi de namağlup olarak yollarına devam ediyorlar. Enselerinde Celaliyespor’un nefesi var. Bu hafta Kentspor BAY, Vizespor Alpullu’da ve Alpullu Gençlik ile oynuyor, sonuç belli tabii çok ama çok büyük bir sürpriz olmazsa Vizespor bu maçı farklı kazanacaktır. İşte asıl maç 03 Aralık 2017 saat 14:30’da Vizedeki Vizespor-Kentspor arasında oynanacak müsabaka…

1.AMATÖR KÜME B-GRUBU

Bu grupta sürpriz Üsküpspor’un Emirspor’u yenmesiydi. İyi giden bir Emirspor’un Üsküpspor’a 2-0 yenilmesiydi. Bu grupta işler oldukça karışmaya başladı, 10 takımın en az 7 takımı her hafta yer değiştirebilir, her hafta bir değişiklik olabilir. K.Eli Sanayispor ilk haftaların durgunluğunu attı ve emin adımlarla gelmeye başladı. Haftanın önemli maçı bence Çakıllı Gençlerbirliğispor ile Trakya Fenerspor arasındaki mücadele olacaktır.

Bu yazı 1007 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter