20 Mayıs 2022 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
Yazı Tarihi: 21 Temmuz 2015 Salı 10:54

Güne gülümsemeyle,hatır sorarak başlamak ve... ve herşeyden önemlisi karşımızdaki insana bu pozitif enerjiyi iletebilmek... Sizce bunlar basit ama anlamlı ve önemli değerler değiller mi?

Aslında tebessüm ve verilen bir selam günümüzün başlangıcı olmalı… çünkü selamlaşma ve gülümseme bir insanlık gereği, hayatın gün içerisindeki akışında büyük bir motivasyon aracı ve önemli bir psikolojik olgudur.

 

LÜLEBURGAZ TİCARET BORSASI

ADI    : Kenan

SOYADI    : VAR

BABA ADI    : Mustafa

ANA ADI: Gönül

DOĞUM YERİ: Tekirdağ

DOĞUM TARİHİ    : 23.09.1959

Evet bu haftaki konuğumuz Kentlimiz Kenan VAR, Kenan VAR kim mi? Kenan VAR Lüleburgaz Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, birçoğunuz, bilhassa toprakla uğraşanlarımız Kenan VAR’ı böyle tanır, Borsa Başkanı ama aslında Kenan VAR sporun da içinde olan biri, sporu seven sporun olduğu yerde olan biri, duyuyordum Kenan VAR şu kulübe yardım etmiş, Kenan VAR bu hafta bu maça gitmiş diye … Ben de Kenan VAR’ı sizler gibi Lüleburgaz Ticaret Borsası Başkanı olarak biliyor, ismini spor camiası içinde de duyuyordum, tanıyordum kendini ama bu kadar sporun içinde olduğunu bilmiyordum. Musa GABRALI anlattı bana Kenan VAR’ı.. sınıf arkadaşlarıymış ve iyi anlattı bana Kenan’ı Kenan VAR’ı…

Ve Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği olarak LYFA Tesislerinde Yaz Akşamı Futbol Turnuvası Sabri DOĞRUGİDEN Kupası tertipledik. 2 toplantı yaptık her iki toplantıda da Kenan VAR vardı, gördüm ve dikkatimi çekti, düşündüm demek ki duyduklarım doğruymuş, Kenan VAR futbolun da içindeymiş. Ticaret Borsa Başkanı da olsa, Şevket VARDAR, Muharrem TABAK, Halit VARDARLI, Serdar BEKLEN Lüleburgaz Ticaret Borsasında beraber çalıştığı ekibi hepsi de Kentimiz ve köylerimizdeki çiftçilerimize en iyi hizmeti verebilmek için uğraşıyorlar. Ama Kenan VAR bir de sporun içinde tam göbeğinde spora da hizmet ediyor ve yine düşündüm gördüklerimle duyduklarım doğru orantılıymış. Turnuvada yine var Kenan VAR var. Sempatik ve güleç yüzlü, cana yakın biri.. 21 Temmuzda başlayacak olan Turnuvanın da renkli simalarından biri olacaktır. Kenan VAR. Eğer Salı-Çarşamba ve Perşembe akşamları saat 20:00’de başlayacak turnuvaya gelirseniz bakın sempatik ve güleç yüzlü birini görürseniz bilin ki o Kenan VAR’dır. Bu Kentin böyle insanlara çok ama çok ihtiyacı var. Bu Kentte birçok oda Başkanı var ama içlerinden sadece bildiğim ve gördüğüm kadarıyla Lüleburgaz Berberler ve kuaförler odası Başkanı Yüksel AKIN, Lüleburgaz Kahveciler Odası Başkanı Nazif KIVILCIM da Lüleburgaz sporunun tam içindeler. Keşke diğer oda başkanlarımız da bu arkadaşlarımız kadar Lüleburgaz spor kulüplerinin içinde olsalar.

RAMAZAN BAYRAMI

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz geçmiş mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyor, tüm insanlığa mutluluklar diliyorum.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

*Kedilerin hem kör hem de sağır doğduklarını, ancak annelerinin yaydığı titreşim sayesinde memeye yönlendiklerini,

* İnsanın kalça kemiğinin betondan daha sağlam olduğunu,

*Yeni doğmuş bir timsahın içinden çıktığı yumurtadan 3 kat daha büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Bu yazı 1943 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter