Sorular suları “DURU”lar...

Mesut SARIOĞLU

08 Ağustos 2012 00:00

Şenol bey Kırklareli halkının gerekli hizmeti alamadığını, alması için belediyenin kendi partisine geçmesi gerektiğini belirtmiş,

Kırklareli AA muhabirinin en kolay yazdığı haber bu olsa gerek. Bir yılı aşkın süredir, Şenol bey her açıklamasında iki cümle ile Kırklareli halkından yerel yönetimi istiyor. Cümleler aynı;

“Kırklareli halkı CHP’li yerel yönetimden beklediği hizmeti alamıyor. Kırklareli’ni modern bir şehir haline getireceğiz. AKP’li belediyelerin yaptıkları icraat ve hizmetlerinin hepsi ortada”

Başkaca tek açıklama yok. Durum nedir, ne eksik, ne değişmeli, somut değerlendirmeler neler ve öneriler ne? Ortada bu konuya dair tek cümle yok.

“Onlar kötü biz iyiyiz” dışında tek öneri ya da değerlendirmenin olmadığı bu demecin ayaklarının artık kamuoyu önünde yere basma zamanı geldi sanıyorum.

Bu yüzden, Kırklareli halkını çok düşünen ve basına verdiği üç demeçten ikisinde belediyeyi mutlaka almaları gerektiğini söylemeyi ihmal etmeyen değerli milletimin vekiline, aklıma takılan soruları sormak istiyorum.

Sormak istiyorum çünkü Şenol bey milletvekili olduğundan bu yana aynı cümleleri tekrar ederek belediyeyi almaları gerektiğini belirtiyor ama başkaca herhangi bir şey söylemiyor. Bana inanmayan basında çıkan demeçlere baksın. Her üç demecin iki tanesi Kırklareli halkının yeterli hizmeti alamadığına ve kendileri gelirse fena halde alacağına dair birbirinin kopyası cümlelerle dolu.

Bu durumda aklıma takılan soruları kamuoyu önünde sormaktan başka çarem yok.

Belediyeyi hararetle isterken, Kırklareli merkezi kastettiği her halinden belli olan değerli milletimin vekiline sorularımı hepinizin gözü önünde açık açık yöneltiyorum.

Umarım klasik siyasetçi refleksi ile alınganlık yapmaz. Bu sorulara vereceği yanıtların içinde bulunduğu siyasi harekete de güç katacağı su götürmez bir gerçek. Değerli milletimizin vekilinin Kırklareli halkı için hangi kaygıları duyduğunu, CHP’li yerel yönetimin eksiklerinin ne olduğunu, halkın nelerden mahrum kaldığını ve kendi ekibi ile Kırklareli için neleri değiştireceklerini açıklarlarsa hepimizin aydınlanacağına kuşku yok. Sorulara geçelim.

Değerli milletimin vekili Şenol bey;

Sizce vekili olduğunuz Kırklareli modern bir şehir değil midir?

Kırklareli için kafanızda oluşturduğunuz “modern şehir” skalası nedir?

Kırklareli’ni hangi değişimlerle “modern “ bir şehir haline getireceksiniz?

Yasalara göre her şehir nüfus kriteri ile ödenek alırken ve merkezi yönetimlerin “eşit” muamele gibi bir sorumluluğu varken, hangi bilinmeyen kaynakları Kırklareli için harekete geçireceksiniz?

Devletin bütçesi belirli iken buraya merkezi bütçede bulunmayan ödeneklerin aktarılması nasıl mümkün olacaktır?

Çağdaş ve modern şehir kavramını yatırım ve para olmaksızın nasıl ayakta tutabileceksiniz, sihirli formülünüz nedir?

Hangi noktalarda CHP’li yerel yönetimin eksik olduğunu düşünüyorsunuz?

CHP’li yönetimi halk seçtiğine göre, hizmet alamayanların habire aynı kişileri seçiyor olmaları sizce demokrasinin bir ayıbı mıdır?

Bir yıllık süreçte vekil olarak Kırklareli merkez ve diğer yerleşim yerlerine ne tür kaynaklar yarattınız?

Bir yıl önce bir iftar yemeğinde verdiğiniz  sponsorlük sözü yerine gelmedi ve aynı sezonda kulübümüz küme düştü. Lüleburgaz’a fakülte açılması konusunda topu CHP’li belediye ve özel sektöre fırlatırken, ısrarla belirttiğiniz  “modern şehir” yaratma söyleminizin  gerçekleştireceğinize dair bize sunduğunuz garantiler nelerdir?

Değerli milletimin vekili, CHP’li belediyeler kötü, siz belediyeyi bize verin hizmeti görün, marka olacağız ve köylümüz tembel açıklamalarınız  dışında kamuoyuna bir yıllık süreçte açıkladığınız Kırklareli  projeleri nelerdir?

Kırklareli’nin modern şehir yapılması için illa da yerel yönetimin sizin tarafından alınması zorunluluğu var mıdır?

Kırklareli halkının vekili olarak bugüne dek Meclis kürsüsünde ya da icracı bakanlıklar nezninde “modern şehir” hayali için neler söyleyip yaptığınızı  öğrenmemizde kamuoyu olarak bir sakınca var mıdır?

Bu moderleşme nasıl olacak, kaynağı yasalarla belli bir kuruma nereden ve nasıl kaynak aktarılacak?

Bu yapılabiliyorsa bir yıldır değerli milletimin vekili olarak niçin bu kaynakları çok sevdiğiniz Kırklareli halkından sakındınız?

Vekaletiniz sadece size  oy verenler ve verecek yurttaşlar  için mi geçerli?

Bir hukukçu olarak son sorumda şu; “Oy vermyen hizmet alamaz ” kuralı Anayasanın hangi maddesinde ya da bendinde mevcuttur?

Şimdilik bu kadar.

Bu arada yazımı, değerli milletimin vekililin bize örnek gösterdiği bir büyükşehir belediyesinin sınırlarındaki köprüden, sadece karşıdan karşıya ve  gece saat 03.00 sularında tam dört saate geçebildiğimi, biraz ilerdeki bir başka büyükşehir belediyesine de 7 milyonluk tablet bilgisayarlar için haciz işleminin uygulandığını saat 08.00 sularında, o büyükşehre girerken haberlerden dinlediğimi, belirterek bitirmeyi yurttaşlık borcu  kabul edip, bu hususu yazarak bitiriyorum.

Değerli milletime ve vekiline saygılarımla...

 

 

 
Kaynak :
Bu Haber 319 defa okunmuştur.
 
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
Koza Restaurant

ÇOK OKUNANLAR

En Çok Okunan Haberler