ÜÇ KUŞAK TEK MARKA: SEDEF ÇEYİZ

Sedef Çeyiz 1974 yılından bu yana Lüleburgaz’da hizmet vermeye devam ediyor.

27 Temmuz 2011 10:01

Şeyda MERT

Sedef Çeyiz işletmecileri Saadettin Ermut ve Metin Ermut’un babaları olan Muammer Ermut genç yaşta Lüleburgaz,Babaeski,Büyük Mandıra,Hayrabolu,Çorlu,Havsa gibi yerlerde pazarcılık yaptığını dile getirerek,Lüleburgaz’daki Sedef Çeyiz’i nasıl kurduğunu anlattı.Ermut’’ 8 Eylül 1958  tarihinde tek katlı bir bina kiralayarak bu işe başladım.Zaman içerisinde dükkana kat çıkarak dükkanımızı genişlettik. Bugün Sedef Çeyiz markasını oğullarım ve torunlarımla işletiyorum. Onlara iyi bir miras bıraktığımı da düşünüyorum.’’dedi.

Sedef Çeyiz markası için oğulları ile birlikte büyük bir çaba sarf ettiklerini  ve kuruldukları ilk günden bugüne dek kalite ile özeni hep ön planda tuttuklarını belirten Muammer Ermut, bayrağı artık oğulları ve torunlarının devraldığını ancak kendisinin de hala çalışmyı sürdürüdüğünü söyledi. Çalışmanın en kutsal şeylerden biri olduğunu söyleyen Ermut çocukları ve torunlarının da aynı ilke ile Lüleburgaz ve bölgeye hizmet etmeyi sürdürdüklerini belirtti. Üç kuşaktır çalışmalarının Sedef Çeyiz markasını yararttığını söyleyen Ermut çocukları ve torunları ile aynı çatı altında hizmet veriyor olmanın mutluluğunu hiçbir şeye değişmeyeceğini açkladı.

Muammer Ermut’un oğlu Metin Ermut’a ise geçmişe  oranla bugünkü işlerin nasıl olduğunu sorduğumuzda “Eskiden şartlar daha iyiydi. Gelin ve damadın yanında bir minibüs insan gelip giyinirdi.Ama artık öyle bir duruma gelindi ki evlenecek olan çiftlerin anne ve babaları dahi zor giyiniyor. Biz de bu zorluğu düşünerek evlilik sezonlarında satışların artması için bir takım kampanyalar düzenliyoruz” dedi. Şuan da devam etmekte olan 3 kampanyalarının olduğunu belirten Ermut’’Şuan sezon için yaptığımız 3 tane kampanyamız var. Bunlar kalitelerine göre değişiyor. Yaptığımız kampanyada evlenecek olan çiftlerimiz gelinlik,damatlık ve bindallıklarını 900TL’lik ,1300 TL’lik,1500 TL’lik paketlerimizde bulacak.’’dedi.

 

 
Kaynak :
Bu Haber 1368 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: