Trakya'da Kış

Kırklareli'nde 15, Tekirdağ'da 19 köy yolu ulaşıma kapandı Trakya'da kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

02 Şubat 2012 15:22
Kırklareli'nde 15, Tekirdağ'da 19 köy yolu ulaşıma kapandı
Trakya'da kar yağışı aralıklarla devam ediyor.
Edirne'de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kent merkezinde etkisini yitirirken, yağış yüksek kesimlerde devam ediyor.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar nedeniyle kapalı herhangi bir karayolunun bulunmadığını, ekiplerin özellikle Bulgaristan ve Yunanistan'a açılan uluslararası karayolunda olumsuzluk yaşanmaması için çalışmaların yoğun olarak sürdürüldüğünü söyledi. 
     Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, etkisini kaybeden kar yağışının aralıklarla yarın da etkili olacağını belirttiler. Karayolları ve Edirne Belediyesi ekipleri de kent içinde karla mücadelelerini sürdürüyor.
Kırklareli
Kırklareli'nde 15 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.
 Sabaha karşı başlayan kar yağışı kent merkezi ile ilçelerin tümünde etkili oluyor.
 Kar kalınlığı Demirköy ilçesinde Mahyatepe'de 50 santimetreye ulaştı. Ekipler, burada sürücülerin zincirsiz trafiğe çıkmasına izin vermiyor.
Bulgaristan'a açılan Dereköy Sınır Kapısı yolunda ise karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
 Kar yağışının yarına kadar etkili olacağı bildirildi.
Tekirdağ
Tekirdağ ile ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Şarköy ilçesinde 19 köy yolu ulaşıma kapandı.
Tekirdağ kent merkezinde, sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı, kenti beyaz örtüyle kapladı. Tekirdağ Belediyesi ekipleri kent merkezinde karla mücadelelerini sürdürüyor.
 Şarköy'de gece başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. İlçede kar yağışı nedeniyle 19 köy yolu ulaşıma kapandı.
 İlçe merkezinde 10 santimetreyi geçen kar kalınlığı, yüksek kesimlerde 1 metreye kadar ulaştı.
 Şarköy Kaymakamı Zekeriya Güney, ekiplerin karla mücadelesinin yoğun olarak devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:
''Karayolları ekipleri İstanbul ve Çanakkale yolunu açık tutmak amacıyla yol açma ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Karın yoğun olduğu Yayaağaç, Ulaman, Bulgur, Mursallı, Palamut mevkilerinde yol açma çalışmalarına devam ediliyor. Ulaşıma kapanan 19 köy yolunun açma çalışmaları sürüyör.
 İstanbul ve Çanakkale yolu açık. Otobüs seferleri devam ediyor. Trafik ekiplerimiz yollarda kontrol yapıyor. Küçük araçların yola çıkmaması için uyarılar yapılıyor. Ancak yola çıkacak araçların zincir takmaları takoz ve çekici aletlerinin olup olmadığı kontrol edildikten sonra yola çıkmalarına izin veriliyor.''
Saray ilçesinde de, sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini yitirdi.
Malkara'da etkili olan kar yağışı devam ediyor.
Malkara Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, ilçede şu ana kadar kapanan köy yolu olmadığını, kar kalınlığının yüksek kesimlerde 5 santimetreye yaklaştığını söyledi.
Malkara Belediye Başkanı Birol Kaya da olumsuz bir duruma karşı karla mücadele ekiplerinin hazır olduğunu, ana caddelerde tuzlama çalışmalarının başladığını belirtti.
Hayrabolu ilçesinde de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı devam ediyor. Yüksek kesimlerde 3 santimetreye ulaşan kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü.
 Hayrabolu Belediye Başkan Yardımcısı Birol Alagöz, kar yağışı nedeniyle ilçede herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını söyledi.AA
 
Kaynak :
Bu Haber 719 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: