Önce tecavüz sonra tehdit iddiası

Kırklareli İnece beldesinde cinsel istismara uğradığını belirten S.U, Jandarma Komutanlığı’na giderek M.A isimli şahıstan şikayetçi oldu.

08 Ağustos 2012 19:33
Ocak ayı içerisinde tecavüze uğradığını belirten S.U bu zamana kadar ölümle tehdit edildiği için Jandarma Komutanlığı’na gelemediği söyledi.

Nöbetçi Başsavcı’nın talimatı ile S.U’nun beden muayenesine karar verilirken, M.A hakkında da tahkikata başlandı.

 Tavuklarını yiyen köpeği vurdu

Babaeski Nadırlı köyünde meydana gelen olayda Jandarma Komutanlığı’na başvurarak komşusu B.C’nin Rodvaydır cinsi köpeğini vurduğunu belirterek B.Ş’den şikayetçi oldu.

C.C ifadesinde rodvaydır cinsi köpeğinin B.Ş tarafından tavukları yediği iddiası ile tüfekle vurulduğunu belirtti.

Yapılan araştırma sonucunda Olay Yeri İnceleme ekibi köpeğin fotoğraflarını çekerek tahkikata başladı.

 Sınırdaki kaçak İsveçli

Dereköy Hudut sınırından yasa dışı yollarla Bulgaristan’a geçmek isteyen 3 kişi yetkililer tarafından yakalandı.

İçlerinde bir İsveç vatandaşının da bulunduğu üç kişi hidit karakolunda görev yapan askerler tarafından yakalandı.

Edinilen bilgilere göre İsveç vatandaşı S.I ve Suriye vatandaşları F.İ ile H.I,  55 Mknz.P.Tuğ.K.lığına bağlı Aziziye Piyade Hudut karakolu görevlilerince Hudut sınırında yakalandı.

3 kişi sınır dışı işlemleri için İl Emniyet Müdürlüğü yabancılar şubesine teslim edildi.

 Dikkatsizlik öldürüyordu

Babaeski’de meydana gelen olayda iki yaşındaki M.R,A’nin fare zehirini içmesi faciaya yol açıyordu.

Annesi Z.K (1983) ile komşuları Z.K’yı ziyarete giden küçük M.R.A annelerinin bir anlık dikkatsizliği nedeniyle az daha yaşamını yitiriyordu.Evde bulunan fare zehiri kutusundaki zehiri içmesinin ardından annesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Küçük M.R.A’nın halen hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

 Jenaratör inekleri telef etti

Babaeski’de meydana gelen olayda, hayvan ağılında bulunan beş inek jenaratör kablasundan çıkan yangın nedeniyle telef oldu.Babeski Gazi Kemal mahallesinde bulunan ve 1970 doğumlu A.E’ye ait ağılda meydana gelen yangında beş inek yanarak ölürken bir inek te son anda kasap tarafından kesildi. Oluşan zararın 25 milyarı geçtiğini belirtildi.

 Tiryaki hırsız

Kırklareli’de Salı günü geceyarısı meyadana gelen olayda, işyerine giren hırsızın 14 karton sigarayı aldığı tespit edildi. Ehniyet güçlerine başvuran işyeri sahibi 1977 doğumlu E.Ş geceyarısı 03.00’te dükkanını kapatarak gittiğini sabah işyerine geldiğinde ise tuvalet penceresinin açık olduğunu görerek mallarını kontrol ettiğini ve 14 karton sigarının yerinde olmadığını görünce de emniyete hırsızlık nedeniyle şikayette bulunduğu belirtildi. Sabaha karşı işyerine giren hırsızın sadece sigara çalması akıllara hırsızın sıkı bir tiryaki olma ihtimalini getirdi.

 “Ya para ya canın”

Babaeski’de emniyete başvuran 1976 doğumlu FS borçlu olduğu 1982 doğumlu Ö.M ve babası 1962 doğumlu A.M tarafından ölüle tehdit edidiğini belirtip Ö.M ve babası A.M’den şikayetçi oldu. A.M ve Ö.M’nin evine gelerek “ya borcunu öde ya da seni öldürürüz “ seklinde tehditte bulunduklarını belirten F.S her iki şahıstan da şikayetçi oldu. Şikayet üzerine zanlılar hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

 Gelin görümce birbirine girdi

Kırklareli’de meydana gelen aile içi kavgada gelin görümce karakolluk oldu.Görümcesi HF (1969) tarafından tehdit edildiği ve hakarete uğradığını iddia eden KU (1986) Cumhuriyet Savcılığına başvurarak görümcesi HF’den şikayetçi oldu.Görümcesi HF’nun kendisini telefonla arayıp tehdit ettiğini ve hakarette bulunduğunu söyleyen gelin KU’nun şikayeti üzerine emniyetçe soruşturma başlatılarak tarafların ifadesi alındı.

 Engelliden engelliye engel

Kırklareli’de yaşayan engelli KA, engelli arkadaşı tarafından sandalyesinin alınıp geri verilmediği iddiası ile emniyete başvurdu. Kırklareli Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfının kendisine verdiği tekerlikli sandalyeyi Bedensel Engelliler Avrupa Şampiyonasına katılmak için isteyen D.Ç’ye veren KA, sandalyesi iade edilmeyince soluğu emniyette aldı. Tekerlekli sandalyesine D.Ç tarafından el konduğunu belirten K.A D.Ç’den şikayetçi oldu. D.Ç hakkında emniyeti suüstimal suçlaması ile soruşturma başlatıldı.

 Balkondan kaçtılar politen kaçamadılar

Lüleburgaz’da meydana gelen hırsızlık vakasında, gündüz saat 17.00 civarı ev sahibi LA’nın balkondan kaçarken teşhis ettiği şahıslar emniyet tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındılar. Evindeki gürültüden şüphelenip hareket geçen LA’nın iki kişinin evening balkonundan atladığını görerek emniyete haber vermesi ile ortaya çıkan olayd, LA’nın teşhis ettiği 1992 doğumlu CB ve GH emniyet güçleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındılar. Zanlıların sorugularının ardından emniyete sevk edildikleri belirtildi.

Vize’de tombola baskını

Vize’de emniyet güçlerinin yaptığı operasyonda, tombala oynatıldığı iddida edilen işyeri sahibi gözaltına alındı.

Vize cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürürttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan işletme sahibi gözaltına alındı. İşlekme sahibi B.K suçlamaları Kabul ettiği belirtilirken konuya ilişkin yasal sürecin devam ettiği açıklandı.

 Sahte para Burgaz’a giremedi

İstanbul’dan gelerek Lüleburgaz’da piyasaya sahte para süreceği ihbar edilen H.M ilçeye girerken otobüste yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan ihbarı değerlendiren emniyet ekipleri ilçe girişinde yaptıkları uygulamada şehre otobüsle girmeye çalışan H.M’yi araçtan indirerek yaptıkları aramada 5 adet 100 TL’lik, 4 adet 50 TL’lik ve 9 adette 20 TL’lik sahte para ele geçirdi.

Sahte para ile yakalanan HM güvenlik güçlerince gözaltına alınarak sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Olayla ilgili tahkikatın sürdüğü belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak :
Bu Haber 1327 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: