LİDER LÜLEBURGAZ LİSESİ

Lüleburgaz Lisesi LYS yerleşleştirme sonuçlarına göre yüzde 82’lik başarılı ile Lüleburgaz’daki Anadolu liseleri içinde başarı çıtası en yüksek olan lise oldu.

03 Eylül 2011 10:38
Lüleburgaz Lisesi LYS yerleşleştirme sonuçlarına göre yüzde 82’lik başarılı ile Lüleburgaz’daki Anadolu liseleri içinde başarı çıtası en yüksek olan lise oldu.
Lüleburgaz Lisesi’ni yüzde 80’lik başarı oranları ile Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesi ve Lüleburgaz Anadolu Lisesi izledi.
Kırklareli’de  ÖSYS’ye başvuran 6 bin 993 öğrenciden 3 bin 798 öğrenci öğretim programlarına girmeye hak kazandı. % 54,31 başarı oranı ile 2011 ÖSYS’de Yükseköğretim Programlarına yerleşmede Kırklareli 5. kez birinci sırada yer almıştı.
Lüleburgaz’daki 3 Anadolu lisesinin üniversiteye yerleştirme oranının yüzde 80’i geçmesi Lüleburgaz’ın eğitimde de lider olduğunu gösterdi. Lüleburgaz’da bulunan Atatürk Anadolu Lisesi de yüzde 53.5 başarı oranı ile Kırklareli’deki genel ortalamaya yaklaştı. Lüleburgaz’daki Düvenciler Anadolu Lisesinden 230 öğrenci sınava girdi ancak yerleşen net öğrenci sayısına ulaşılamadı.

LİDER LÜLEBURGAZ LİSESİ
Lüleburgaz Lisesi Üniversiteye yerleşmede gösterdiği yüzde 82’lik başarı oranı ile Lüleburgaz’ın gururu oldu.
Lüleburgaz Lisesi’nden  sınava giren 119 öğrencinin 98'si üniversitelere yerleşti ve yüzde 82’lik bir başarı sağlandı.
Lüleburgaz Lisesini birincilikle bitiren Samet Kanbir Gülhane Askeri Tıp Akademisine, ikincilikle bitiren Yonca Erdal Yıldız Teknik Üniversitesi Bio Mühendisliğe, üçüncülükle bitiren Metin Göktuğ Filiz de İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüne yerleşti.
TÜRKİYE İKİNCİSİ ÇIKARDI
Kepirtepe Anadolu Lisesi de üniversiteye öğrenci yerleştirmede göz dolduran okullarımızdan. Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ayşen Tuzcu
Y-DİL1 Puan türünde Türkiye 2.si oldu. Tuzcu Boğaziçi İngilizce Öğretmenliği bölümüne yerleşti.
Kepirtepe’de ÖSS’ye başvuran öğrenci sayısı 125 iken bir üniversiteye yerleşen öğrenci sayısı ise 100. Kepitepe’nin yerleştirme yüzdesi yüzde 80.
LAL’ DE DE YÜZDE 80 BAŞARI
Lüleburgaz’ın taban puanı en yüksek Lisesi ve Lüleburgazlı öğrencilerin ilk tercihi olan Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nin(LAL) üniversiteye öğrenci yerleştirme başarı oranı da yüzde 80.
LAL’den mezun olan  147 öğrenciden 117’si üniversitelere yerleşti. LAL’in başarı oranı da  yüzde 80 olarak gerçekleşti.
LAL’den mezun olan ve üniversiteye yerleşen 117 öğrenciden  61’i mühendislik, 8’i Tıp, 7’si  Hukuk, 4’ü Diş Hekimliği, 3’ü PDR, 2’si  Eczacılık, 2’ si Fizyoterapi ve Rehabilitasyon gibi fakültelere yerleşti.
2009/2010 LAL mezunlarından 45 öğrenci de bu yıl üniversitelere yerleşti.
ATATÜRK LİSESİ  DE BAŞARILI
Lüleburgaz Atatürk Lisesi de üniversiteye öğrenci yerleştirmede oldukça başarılı bir okul. Atatürk Lisesinden bu yıl sınava giren 99 öğrenciden 53’ü bir yükseköğretim kurumuna yerleşti. Atatürk Lisesinin başarı oranı ise yüzde 53.5.
 
Kaynak :
Bu Haber 2584 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: