GENÇLİK MAHALLESİ PARK CENNETİ OLMA YOLUNDA

Lüleburgaz’daki Gençlik Mahallesi ileriki dönemlerde çocuk bahçesi, oyun alanları ve parklarıyla Lüleburgaz’ın park cenneti olmaya aday.

11 Ağustos 2011 10:29
Ali MERT
Lüleburgaz’daki Gençlik Mahallesi ileriki dönemlerde çocuk bahçesi, oyun alanları ve parklarıyla Lüleburgaz’ın park cenneti olmaya aday.
Gençlik Mahallesinde 3200 hane ve 9600 mahalle sakini ikamet ediyor.
Mahalle hakkında bilgi aldığımız mahallenin 11 yıllık muhtarı Remzi Dik’’ Mahallemizde doğal gaz çalışmalarının devam etmesi  dışında başka bir sıkıntımız yok.’’dedi.
Dik:’’ D.S.İ’den 1999 yılında emekli oldum. 1 yıl sonra alınan kararın ardından mahalleler ayrıldı. Bunun sonucunda muhtarlık seçimleri oldu. İnsanlara hizmet etmeyi sevdiğim için kendi kararımla muhtarlığa aday oldum.” diyerek 11 yıldan bu yana da Gençlik Mahallesi muhtarlığı yaptığını dile getirdi.
2000 yılında Lüleburgaz Belediyesinin desteğiyle mahallede fidan dikimleri yaptıklarını da anlatan Dik:’’ 2000 yılında Lüleburgaz Belediyesinin desteğiyle çevreye çok sayıda fidan diktik. Çevreye farklı bir hava kattık. Ayrıca düzenlenen futbol turnuvalarında iki yıl üst üste namaglup şampiyon olduk.
 Mahallemizde sık sık etkinlikler düzenliyoruz. Ramazan ayında mahallede bulunan vatandaşlarımızı Edirne ve İstanbul’daki camilerimize götürüp buradaki ibadet yerlerini görmelerini sağlıyoruz. Mahalle sakinlerimizde bu düzenlediğimiz gezilere büyük ilgi gösteriyorlar.’’dedi.
Ramazan ayında mahallerinde bulunan fakir fukara ailelere de kendi imkanlarıyla Ramazan ayı boyunca erzak dağıttıklarını ifade eden Dik ellerinden geldiğince her fakir aileye yardım yapmaya çalıştıklarını belirtti.
Dik:’’ Ramazan aylarında mahalle muhtarlığı olarak geziler düzenlediğimiz geziler dışında mahallemizde bulunan fakir fukara vatandaşlarımıza da kendi imkanlarımızla erzak dağıtmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız çok mutlu oluyorlar. Bizde onların mutluluğunu gördükçe daha mutlu oluyoruz.’’ dedi.
Mahallelerinde sıkıntılarının bitmeyen doğal gaz çalışmaları ve sokak köpekleri olduğunu dile getiren Dik, bu sorunların en kısa sürede yetkililer tarafından çözüleceğini umut ettiğini söyledi.
Mahalledeki doğal gaz çalışmalarının yarısının bittiğini diğer yarısı içinde Gaz-Daş yetkililerinin bugün(dün) itibariyle çalışmalara başladığını ifade eden Dik şunları söyledi:’’ Doğal gaz çalışmalarının yarısı bitti. Fakat çalışmalar bugün(dün) itibari ile yine başladı. Bu çalışmalar sonunda tüm mahallemizde doğal gaz kullanılabilir aşamaya gelecek. Yetkililerden aldığım bilgilere göre çalışmaların yaklaşık bir ay sürmesi bekleniyor.’’
Diğer bir sorunlarının da başıboş sokak köpekleri olduğunu söyleyen Dik şunları kaydetti:’’ Bir diğer sorunumuz başıboş sokak köpekleri. Mahallemiz okullar bölgesinin ana merkezi konumunda. Bu köpeklerden dolayı öğrencilerimiz korkuyorlar. Aynı şekilde bizde öğrencilere ya da mahalle sakinlerimize bu köpeklerin saldırmasından korkuyoruz. Bu sorunun bir an önce çözülmesini bekliyoruz. Gerekli başvuruları yaptık bekliyoruz.”
Doğal gaz çalışmalarının bitmesinin ardından Lüleburgaz Belediyesinin, mahallerinde 3 tane park, 2 tane çocuk bahçesi ve 1 tanede oyun alanı yapacağını belirten Dik, bu projelerin hazır olduğunu en kısa zamanda bunların yapılması durumunda mahallerinin park cenneti olacağını belirtti.
 
Kaynak :
Bu Haber 987 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: