Belediyede Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

15 Şubat 2013 09:32

Ali MERT

DİSK'e Bağlı Genel-İş Sendikası Trakya Şubesi Lüleburgaz Belediyesi İş Yeri Temsilciliği ile Lüleburgaz Belediyesi arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri son buldu. Yaklaşık 10 gün süren görüşmeler sonrası Genel-İş sendikası üyesi 85 üye %20 zam aldı.

Sözleşme Çarşamba günü saat 17:00’da belediyenin yemek salonunda imzalandı.

İmza törenine Belediye Başkanı Emin Halebak, Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, DİSK Genel-İş Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Arda, Baştemsilci  Rabia Çiğdem Özyürek, temsilci Meral Köprülü katıldı.

Görüşmeler sonrası iş yeri temsilcileri ile Lüleburgaz Belediyesi arasında 1 yıllık bir sözleşme imzalandı.

İmza töreninde bir açıklama yapan Başkan Halebak şunları söyledi ; ‘’ Sözleşmenin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bir yıllık bir sözleşme yaptık. Çünkü önümüzdeki yılın ne göstereceğini bilemiyoruz. Şartlar her geçen gün kötüye gidiyor. Önümüzdeki yıl oturup tekrar durum değerlendirmesi yapacağız. İyi bir sözleşme olduğuna inanıyorum. Şartlarımız iyi kimse şikayet etmesin. Biz daha iyi olsun istiyoruz. Zaten biz diğer belediyelere nazaran daha iyiyiz. Tekrar hayırlısı olsun diyoruz’’

Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen is; ’’İki oturumlu toplantı sonrası sözleşmeyi bitirdik. Bağırışma, çağırışma, kavga gürültü yaşamadan bu süreci atlattık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

 

 
Kaynak :
Bu Haber 482 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: