“Kutlamaları Yasaklamak Yurttaşlarımıza Hakarettir!”

Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, “Ulusal Kurtuluş savaşımızın başlangıcı 19 Mayıs, Meclisimizin kurulduğu 23 Nisan, yurttan düşmanı attığımız 30 Ağustos ve Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim’i kutlamayı yasaklamak, kutlamaları en aza indirgemek başta yüce şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm yurttaşlarımıza hakarettir.” dedi.

19 Mayıs 2012 10:08
Haber Merkezi
Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, 19 Mayıs kutlamalarının yasaklanmasının yurttaşlarımıza hakaret olduğunu belirterek, “Her yıl 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamanın coşkusu içerisindeyiz diye başladığımız 19 Mayıs kutlamasına; bu yıl AKP’nin bayramı yasaklaması damgasını vurmuştur.” dedi.
Dibek, 19 Mayıs’ın, tutsaklığı kabullenmeyen, ulusunun onurunu ve özgürlüğünü korumak için harekete geçen, var olma savaşını başlatan Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu'da yaktığı bağımsızlık ateşinin başlangıcı olduğunu anımsatarak şunları söyledi:
“Mustafa Kemal Atatürk’ün bir avuç yurtsever ile 19 Mayıs 1919 tarihinde tam bağımsız Türkiye için başlatmış olduğu Kurtuluş savaşı, Cumhuriyet’in ilanı ve devrimler ile başarıya ulaşmıştır.
Bu büyük savaşımı başarıyla sonuçlandıran, ülkesinin tam bağımsızlığını sağlayan ve Cumhuriyet’i ilan ederek yurttaşlarının hak ettiği düzende yönetime katılmalarını sağlayan yüce önder Mustafa Kemal Atatürk, gençliğin önemini ilk kavrayan lider olarak; Cumhuriyet’i gençlere emanet etmiş ve Kurtuluş Savaşının başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir. “
AKP’NİN MİLLİ DEĞERLERLE DERDİ VAR!
Dibek, AKP’nin tüm milli değerlerle derdi olduğunu belirterek,”19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını yasaklamıştır.  Bu AKP’nin Cumhuriyet ve kazanımları ile derdi olduğunun kanıtıdır. “ dedi.
Dibek , yasaklamanın yurttaşlara hakaret olduğunu ifade ederken sözlerini şöyle tamamladı: “Ulusal Kurtuluş savaşımızın başlangıcı 19 Mayıs,  Meclisimizin kurulduğu 23 Nisan, Yurttan düşmanı attığımız 30 Ağustos ve Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim’i kutlamayı yasaklamak,  kutlamaları en aza indirgemek başta yüce şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm yurttaşlarımıza hakarettir.
Yukarıdaki duygu ve düşünceler ile bağımsızlık yolunda tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anar, halkımızın ve özellikle gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım.”
 
Kaynak :
Bu Haber 557 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu: