20 Mayıs 2022 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Amacımız seçime hazır girmek”
Lüleburgaz # 18 Ocak 2022 Salı 06:43

Barış ÖĞRETMENOĞLU

CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’nün haftalık olağan toplantısı parti binasında gerçekleştirildi.

CHP İlçe Başkanı Devrim Gündüz, 29 Ocak’ta CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın Lüleburgaz’a gerçekleştireceği ziyarete ilişkin bilgiler paylaştı.

Gündüz; “29 Ocak’ta Tuncay Özkan gelecek. Programı netleşti. Saat 12:30 - 14:00 arasında hava şartları kötü olursa Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde, hava muhalefeti olmaz ise Zübeyde Hanım Parkı’nda konferans verecek. Ardından esnaf ziyaretleri yapılacak. Sonrasında Evrensekiz’de partimize geçen arkadaşlarımıza hoş geldiniz demek için ziyaretler yapılacak” dedi.

“ALLAH MUHALEFET BELEDİYELERİNE SABIR VERSİN”

Gündüz şöyle devam etti; “Hafta sonu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter’dan bildirdi. Konya AK parti yönetiminde bir belediye. Yakın bir zamanda toplu taşıma için yardım istedi ve cumhurbaşkanlığı jet hızıyla onayladı. İstanbul’un 1 yıldır beklediği metro projesi için yardım çıkmadı. Veto edildi. Burada cezalandırma yapılıyor ama halkı da cezalandırıyorlar. Muhalefet belediyelerine bu zulmün yapılmamasını talep ediyoruz. Hafta içi HDP milletvekilinin bir terörist ile çekildiği fotoğraf sebebi ile soruşturma açıldı. Çok haklı bir soruşturma. Peki FETÖ terör örgütü lideri ile fotoğraf çekilen bakan ve milletvekilleri ilgili soruşturma açacak mısınız? Terörle mücadele her yerde olmalı. Terör örgütü terör örgütüdür. PKK’sı FETÖ’sü İŞİD’i hepsi terör örgütüdür” ifadelerini kullandı.

CHP KURULTAYI

Gündüz, CHP kurultayının 1 yıl sonraya ertelendiğini hatırlatarak; “Parti meclis toplantısında kurultayın 1 yıl ertelendiğine dair açıklama yapıldı. 2020 Temmuz’da yapılan kurultaya göre il/ilçe seçim süreçlerinin 2022 Temmuz’unda başlaması gerekiyordu, 1 yıl uzatıldı. Olası bir erken seçim ve sonrasına bırakıldı. Bizim amacımız olası bir erken seçime veya normal seçime hazır bir şekilde girmektir” dedi.

 

 

Bu haber 936 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter