20 Mayıs 2022 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Pazarcılarda yeniden Koç!
597 üyesi bulunan Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Odası’nın genel kurulunda Abdullah Koç yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
Lüleburgaz # 17 Ocak 2022 Pazartesi 06:52

Barış ÖĞRETMENOĞLU

Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Odası 15 Ocak Cumartesi günü Esnaf Kefalet Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Abdullah Koç, tek aday olarak girdiği seçimde üyeler nezdinde güven tazeledi.

Koç’un yönetim kurulu listesinde Niyazi Sever, Cengiz Gürkan, Gökhan Filibeli, Olgay Dönmez, Özkan Ceylan ve Bülent Günarslan, Denetim Kurulu’nda Salim İleri, Erkan Topak ve Fuat Karaman yer aldı.

Genel kurula Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, CHP İlçe Başkanı Devrim Gündüz ve İyi Parti İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş da katıldı.

Burada bir konuşma yapan belediye başkanı Gerenli; “Genel kurulumuza, pazarcı esnafımıza, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Zor günlerden geçiyoruz. Pandemi tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ciddi ekonomik sorunlarla uğraştık. Lüleburgaz’da öncelikle dayanışma ve yardımlaşmayı ön planda tuttuk. İlk amacımız ve en büyük isteğimiz pazarlarımızın asla kapanmamasıydı. Pazarcı esnafımızın zor duruma düşmemesiydi. Çok kısa dönemler hariç pazarlarımız kapanmadı. Bu konuda hassasiyet gösteren pazarcı esnafına çok teşekkür ediyorum ve onlarla birlikte bu zor günleri aşmaya çalışıyoruz. Aşmaya devam edeceğiz. Bu süreçte semt pazarlarını açtık.  Ben de pazarcılık yapmış, pazarlarda zaman geçirmiş, emek harcamış bir kardeşiniz ve arkadaşınız olarak şunu söylemek isterim, pazarı pazar yapan pazarcı esnafıdır. Lütfen pazara sahip çıkın.  Hep beraber pazarlarımızı yaşatalım. Pazar kültürü bu kentte çok önemli. Hep beraber gerek pazarcısı, diğer esnafıyla, işçisiyle emekçisiyle, çalışanıyla hep beraber mutlu olacağımız daha güzel günler yaşayacağımız Lüleburgaz’ı hayata geçirelim” dedi.

Konuşmanın ardından Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdullah Koç Murat Gerenli’ye teşekkür plaketi takdim etti.

Bu haber 2161 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter