20 Mayıs 2022 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Karanfiller Zübeyde Hanım’a  
Lüleburgaz # 17 Ocak 2022 Pazartesi 06:50

Barış ÖĞRETMENOĞLU

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ölümünün 99’uncu yıldönümünde Lüleburgaz’da anıldı.

14 Ocak Cuma günü CHP Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Zübeyde Hanım büstü önünde anma töreni düzenledi.

Törene Belediye Başkanı Murat Gerenli, CHP İlçe Başkanı Devrim Gündüz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş, Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç ve vatandaşlar katılım gösterdi.

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Güzeri Yılmazoğlu; “Her şartta, tüm zorluklara rağmen iyi bir evlat yetiştirebilmek için çabalamış, evlat hasretiyle yanıp tutuştuğu günlerde bile oğlunun yanında olmuş örnek bir annedir. Kadınların neredeyse yok sayıldığı bir dönemde Zübeyde Hanımın hayatı ve yaşadığı zorlukları hatırlamak günümüz Türk kadınları için çok güzel bir örnektir. Bir anne, bir kadın tüm dünyayı değiştirebilir. Yetiştirdiği evladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile dünya tarihini değiştiren genç Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan Zübeyde Hanım’ı ölümünün 99. yılında sonsuz minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Zübeyde Hanım büstüne karanfiller bırakıldı.

Bu haber 761 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter