15 Ağustos 2022 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Zamlı tarife başladı!
Lüleburgaz’da minibüs ücretlerine zam yapıldı. 12 Ocak’tan geçerli olacak şekilde belirlenen yeni tarifeye göre sivil yolcu ücreti 4,50 TL, öğrenci ücreti ise 3,25 TL oldu. 105 No’lu Lüleburgaz Kent İçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Cumali Rişvan; “Gider kalemleri yüzde 300 oranında arttı. Vatandaşlarımızın yeni tarifeyi anlayışla karşılayacaklarına inanıyoruz” dedi.
Lüleburgaz # 14 Ocak 2022 Cuma 06:58

Barış ÖĞRETMENOĞLU

Lüleburgaz’da belediye meclisince kabul edilen toplu ulaşım zammı 12 Ocak’tan itibaren uygulanmaya başlandı.

S.S. 105 No’lu Lüleburgaz Kent İçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı şehir içi minibüslerinde uygulanacak yeni tarifeye göre sivil yolcu ücreti 4,50 TL, öğrenci ücreti ise 3,25 TL oldu.

“GİDERİMİZ YÜZDE 300 ARTTI”

Yaşanan son ekonomik gelişmelerden ötürü ücretlerde artışa gidildiğini belirten S.S. 105 No’lu Lüleburgaz Kent İçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Cumali Rişvan; “Başta akaryakıt zammı ve yedek parça bizi zor durumda bıraktı. Gider kalemleri yüzde 300 oranında arttı. En son tarife değiştirdiğimizde motorin 6,6 TL idi, şu an motorin 14 TL’ye dayandı. Yüzde 100’ün üzerinde motorine zam yapıldı. Giderlerimizde yüzde 100 ile 300 arasında artışlar gerçekleşmesi sebebiyle tarife güncellemesine gidildi. Tarife güncellemesinde katkı ve destekleri sebebiyle başta Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye, Lüleburgaz Belediyesi meclis üyelerine ve Lüleburgaz Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kenan Koç’a teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın yeni tarifeyi anlayışla karşılayacaklarına inanıyoruz” dedi.

Zam talebi, 2021 yılının sonunda akaryakıt zamları, sigorta ücretleri, yedek parça ve yasal yükümlülükler gibi maliyetlerin artması üzerine Lüleburgaz Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından meclise iletilmişti.

Plan ve Bütçe Komisyonu zam talebinin uygun olduğuna karar vermiş, belediye meclisince onaylanmıştı.

SON ZAM AĞUSTOS’TA YAPILMIŞTI

S.S. 105 No’lu Lüleburgaz Kent İçi Yolcu Erişimi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi araçlarının ücretlerine en son pandemi nedeniyle artan maliyetler üzerine 1 Ağustos 2021’de zam yapılmış, öğrenci ücreti 2,75 TL, sivil 3,50 TL olmuştu.

Bu haber 4290 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter