22 Ocak 2022 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Gündoğdu’dan araştırma önergesi
Kırklareli # 13 Ocak 2022 Perşembe 06:28

Çınar TÜRKMEN

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Kırklareli’nin ekonomik ve sosyal sorunlarının araştırılarak sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla meclis araştırması yapılmasını teklif etti.

Gündoğdu teklifin gerekçesinde Kırklareli’nin turizm, tarım, hayvancılık açısından zengin potansiyele sahip bir il olduğunu ancak üreticinin emeğinin karşılığını alamadığını öne sürerek; “Kırklareli doğal, kültürel ve tarihî zenginlikleriyle de turizm cenneti olması gereken yerlerden birisidir. Fakat, AK Parti tarafından desteklerden yoksun bırakılmış, yeterli yatırım ve tanıtım yapılamamıştır. Bulgaristanla sınır iş birliği anlaşmasının hâlâ yapılamamış olması, Dereköy Sınır Kapısı'nın tır geçişlerine kapalı olması şehir ekonomisini olumsuz yönde etkilemektedir. Kırklareli ilçeleri arasındaki ekonomik uçurumlar ve gelir dağılımındaki dengesizlikler nedeniyle özellikle Pehlivanköy, Kofçaz ve Demirköy ilçelerimizde dışarıya göçler hızlı bir şekilde devam etmektedir.  Kırklareli halkı yarattığı artı değeri, ödediği verginin karşılığını yeteri kadar ve adil bir şekilde alamamaktadır” dedi.

Gündoğdu, bu doğrultuda Kırklareli’nin ekonomik ve sosyal sorunlarının araştırılarak sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ihtiyaç bulunduğunu kaydetti.

 

Bu haber 339 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter