22 Ocak 2022 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Dolar 18, depo 600 TL’ye doluyor / Dolar 13, depo 700 TL’ye doluyor”
Kırklareli # 12 Ocak 2022 Çarşamba 06:09

Barış ÖĞRETMENOĞLU

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık toplantısı 10 Ocak Pazartesi günü parti binasında yapıldı.

Yerel ve genel gündemi değerlendiren İlçe Başkanı Devrim Gündüz, parti olarak söyleşiler düzenleyeceklerini belirtti.

Gündüz; “29 Ocak 2022 tarihinde CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın katılımıyla söyleşi düzenleyeceğiz. Yönetim olarak programlamasını yapacağız. Sağlık durumları el verirse Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenleyeceğiz, ardından esnaf ziyaretleri yapacağız” dedi.

“İÇKİLİ LOKANTALAR ZOR DURUMDA KALDI”

Yaşanan zam yağmurunu değerlendiren Gündüz; “Dolar 18 TL iken arabanın deposu 600 TL’ye doluyordu. Dolar 13 TL depo ise 700 TL’ye doluyor. Yani elektrik, doğalgaz, temel ihtiyaçlar gibi hiçbir şeyde indirim olmadı. Tekel ve içkili lokantalarda şöyle bir durum söz konusu, geçen hafta sigara ve içkiye yüzde 47 zam yapıldı. Bu yapılan zam tekel bayilerini ve içkili lokantaları zor durumda bıraktı. Devletin sigara ve alkolden aldığı vergi miktarı daha düşük ama ÖTV ve KDV olarak çok yüksek. Bu sebeple insanlar kaçak içkiye yöneliyor. Kaçak içki ucuz ama geçen ay açıklanan sayıya göre 65 vatandaşımız kaçak içkiden hayatını kaybetti. Hepsi mevcut hükümetin vebalinedir” dedi.

Gündüz’ün ardından toplantıda söz alan parti üyesi ve çevreci Hakan Dedeoğlu da 2 hafta önce yaşanan taşkın ve kuraklıkla ilgili görüşlerini anlattı.

Dedeoğlu, bir sonraki olası taşkın için alınması gereken önlemler ve Çakıllı’da kurulması planlanan OSB kurulursa neler yaşanmasının öngörüldüğüne dair bilgiler paylaştı.

 

Bu haber 948 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter