22 Ocak 2022 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
"Pavyon ruhsatı verdiğimiz işletme yok"
Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce’yi ziyaret ederek yaşanan silahlı çatışma olayı hakkında bilgi aldı. Görüşme sonrası açıklama yapan Gerenli, “Lüleburgaz’da belediyemizce pavyon ruhsatı verilmiş tek bir işletme dahi bulunmamaktadır. Belediyemiz bu konuda üzerine düşen tüm sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir” dedi.
Lüleburgaz # 30 Kasım 2021 Salı 06:28

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Kaymakam Salih Yüce’yi ziyaret ederek hafta sonu yaşanan ve kamu görevlilerinin de darp edildiği olaya ilişkin bilgi aldı.

Lüleburgaz Hükümet Konağı’nda gerçekleşen görüşmede Lüleburgaz’daki eğlence mekanlarının durumu masaya yatırıldı.

Faaliyet gösteren eğlence mekanlarına yönelik daha sıkı denetim uygulanması ve yapılabilecek çalışmalar hakkında gerçekleştirilen görüşme sonunda Başkan Gerenli açıklama yaptı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin hiçbir eğlence mekanına ‘pavyon’ adı altında ruhsat vermediğini kaydeden Başkan Gerenli; “Kaymakamımız Salih Yüce ile birlikte ruhsatı dışında faaliyet gösteren eğlence mekanlarıyla ilgili nasıl bir adım atılacağı konusunda görüşme gerçekleştirdik. Lüleburgaz’da belediyemizce pavyon ruhsatı verilmiş tek bir işletme dahi bulunmamaktadır. Belediyemiz bu konuda üzerine düşen tüm sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir. Bununla birlikte ruhsatı dışında faaliyet gösteren işletmeler tespit edildiği zaman gerekli tüm işlemleri yapıyoruz. Ancak bu durum sadece belediyemizle değil, diğer kurumlarla birlikte üzerine düşülecek bir konudur” dedi.

“HALKIMIZIN GÜVENLİĞİ İÇİN ZORUNLUDUR”

Gerenli; “Ruhsatı dışında faaliyet gösteren eğlence mekanlarıyla ilgili yasal bir düzenleme yapılması halkımızın güvenliği için zorunludur. Biz Lüleburgaz Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmakla kalmayıp, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 2997 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter