22 Ocak 2022 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
O çatışmada 21 gözaltı var!
Lüleburgaz’da Cumartesi sabahı yaşanan silahlı çatışmanın ayrıntıları ortaya çıktı. Zübeyde Hanım Parkı yanında başlayıp hastanede de devam eden çatışmada hastaneye de kurşunlar isabet etti. Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Kırklareli Valisi Osman Bilgin, olaya ilişkin 21 kişinin gözaltına alındığını söyledi.
Lüleburgaz # 30 Kasım 2021 Salı 06:03

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da Zübeyde Hanım Parkı civarında yaşanan ve hastanede de devam eden silahlı çatışmanın ayrıntıları ortaya çıktı.

27 Kasım sabahı bir eğlence mekanında iki grup arasında yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine silahların çekildiği kavgada 4 kişi mekanın önünde vurularak yaralandı.

Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla değil, tarafların kendi imkanlarıyla Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne götürüldü ancak iki grup hastanede de karşı karşıya gelince yeniden silahlar çekildi.

Burada ateşlenen silahlardan çıkan kurşunlar hastanenin cam ve kapılarına isabet etti, çıkan arbedede kantinin camları kırıldı.

Buradaki arbedede bir polis memuru ile bir sağlık çalışanı darp edildi.

VALİ LÜLEBURGAZ’A GELDİ

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, olayın yaşandığı Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunmak üzere Lüleburgaz’a geldi.

Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit ve İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu ile hastanede incelemelerde bulunan Vali Bilgin, hastane çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yaşanan olaya hastane polisi ve hastane güvenliğinin kısa sürede müdahale ettiğini belirten Bilgin, şüphelilerin kısa sürede etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

 “LÜLEBURGAZ HALKINA GEÇMİŞ OLSUN”

Kırklareli Valisi Osman Bilgin hastanedeki incelemesinin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

Vali Bilgin; “Öncelikle Lüleburgaz halkına geçmiş olsun. Yaşanan olaya emniyetimiz zamanında müdahale ederek gerekli tedbirleri alıyor. Yaralı şahısların hastaneye gelmesi ile birlikte çatışan iki taraf aralarında yaşadıkları olayı, maalesef 112 tedbir almasına rağmen kendi araçlarıyla buraya getiriyorlar ve bu sırada hastane içinde de hem polise mukavemet hem de sağlık personelimize mukavemet gösteriyorlar. Bu sırada polis 2 dakika içerisinde hastanedeki olaya müdahale ediyor. Zaten hastane polisimiz ve özel güvenlik görevlileri zamanında müdahale ediyor. Hem polis arkadaşlarımız hem de sağlık personellerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, geçmiş olsun diyorum. Çok şükür ki kamu görevlilerimiz zarar görmeden bu süreci atlattık” dedi.

“21 GÖZALTI VAR”

Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde hizmette aksama yaşanmadığını kaydeden Vali Bilgin; “Hastanemiz hizmet veriyor. Acil servisimiz, polikliniklerimiz açık. En ufak bir sorun yok. Şu anda 21 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerden 4 tanesi yaralı. Bunlardan 2’si çeşitli hastanelerde tedavi altında. 1 polisimizde darp sonucu yaralanma söz konusu, 1 de sağlık personelimizde yaralanma var. İnşallah böyle olaylar bir daha yaşanmaz ve zaten ne ülkemize ne ilimize böyle olaylar yakışmıyor” ifadelerini kullandı.

Olayın nedenine ilişkin değerlendirmesi sorulan Vali Bilgin; “Tabi eğlence mekanlarında iki tarafın kendi aralarındaki silahlı çatışması sonucu çıkan bir olay. Malum bu tarz yerlerde çıkan olayların genel nedenleri ile ilgili alkol olduğunu biliyoruz” dedi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin daha sonra Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçerek İlçe Emniyet Müdürü Osman Ünal’dan olaya ilişkin bilgi aldı.

Görev başındaki emniyet güçleri ile sağlık çalışanları ve özel güvenlik personeline yapılan saldırıyı kınadığını belirten Vali Bilgin, Emniyet Müdürü Osman Ünal’a geçmiş olsun dileklerini ilettti.

Bu haber 3144 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter