15 Ağustos 2022 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Öğretmen okulları yeniden açılmalıdır”
Lüleburgaz # 30 Kasım 2021 Salı 06:00

Barış ÖĞRETMENOĞLU

Kepirtepeliler Eğitim Vakfı ve Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği tarafından ‘Öğretmen Yetiştirmede Özgün Model Köy Enstitüleri ve Kepirtepe’ programı düzenlendi.

27 Kasım Cumartesi günü Aşkiye-Neşet Çal Sahnesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte açış konuşmalarını Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Günsel Solak, Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Akbıyık ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli gerçekleştirdi.

YKKED Şube Başkanı Günsel Solak konuşmasında; “Son yıllarda eğitim sistemimizde yaşanan belirsizlikler, salgın sürecinin olumsuzlukları, yönetimsel farklılıklar ve uygulamalar, eğitim sistemimzi yaralamıştır. Bu sürecin hızla iyileştirilmesi gerekmektedir. Daha geç kalırsak dünya yarışından kopacağımız bu konuda araştırmalar yapan eğitim uzmanları tarafından belirtilmektedir. Sivil toplum örgütleri olarak bizler eğitimin iyileştirilmesi sürecinde yer almalı ve çalışmalar üretmeliyiz. Nitelikli eğitim, nitelikli yetişmiş öğretmenlerle mümkündür. Öğretmen okulları yeniden açılmalıdır. Ülkemizin aydınlığı ve çağdaşlaşması için çalışmış, bugün aramızda olmayan öğretmenlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anarken eğitimin değerini, önemini, yeni kuşakları yetiştirmedeki sorumluluğunu bilen ve gereğini yapan tüm öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Aydınlanma ışığı sönmeyecek” dedi.

Müzik dinletisi ile devam eden programda İzzet Hongur yönetiminde, Sedat Tonguz’un “Köy Enstitüsü Sistemi ve Kepirtepe” sunumu ve Kazım Kalkan tarafından “Köy Enstitülerinde Uygulanan Eğitim, İlke ve Yöntemleri” adlı sunumları yapıldı.

 

 

Bu haber 816 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter