01 Aralık 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Otobandan maratona!
Lüleburgaz’da yaşayan emekli öğretmen Ahmet Şirin, Eylül ayında ilk kez bir maratona katılarak bitiş çizgisini görmesinin ardından maraton tutkusunu ilerletti. Şimdi İstanbul Maratonu’na hazırlanan Şirin, haftada 4 gün yaklaşık 100 kilometre koşuyor. Gençlere spor yapmaları tavsiyesinde bulunan Şirin; “Daha önceden koşuyordum ama bilinçsiz koşuyordum. 10 kilometre koşu bitmek bilmiyordu. Şimdi 42 kilometre koştum, çok huzurlu ve mutlu oldum. Herkesi davet ediyorum” dedi.
Lüleburgaz # 25 Ekim 2021 Pazartesi 06:38

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da 60 yaşındaki emekli öğretmen Ahmet Şirin, haftada yaklaşık 100 kilometre koşarak maratona hazırlanıyor.

Düzenli spor yapan ve 60 yaşında ilk kez bu yıl Eylül ayında Gelibolu’da maraton koşarak bitiş çizgisine ulaşan emekli öğretmen Ahmet Şirin, şimdilerde İstanbul Maratonu’na hazırlanıyor.

OTOBAN YOLUNDA KOŞUYOR

Antrenman koşusu için haftada 4 kez İnönü Mahallesi’nden koşmaya başlayan Şirin, D-100 Karayolu’ndan koşarak TEM Otoyolu Lüleburgaz gişeleri mevkisine ulaşıyor, oradan da Edirne bayırına koşarak yeniden başlangıç noktasına dönüyor.

İstanbul Maratonu’na hazırlandığını ifade eden Şirin; “Yaklaşık 2 yıldan beri düzenli spor yapmaktayım. 26 Eylül 2021 tarihinde Gelibolu’da tam maraton koştum, bu benim ilk maratonumdu. 60 yaşında ilk maratonum oldu, zor bir parkurdu fakat başardım. 5 saat 7 dakika sürdü. Şimdi İstanbul Maratonu’na hazırlanıyorum. Kasım ayında gerçekleştirilecek. Kendi çabamla hazırlanıp, derecemi 4 buçuk saate indirmeyi düşünüyorum” dedi.

“42 KİLOMETRE KOŞTUM, ÇOK HUZURLU VE MUTLU OLDUM”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde daha hırslanarak antrenmanlara devam ettiğini dile getiren Şirin; “Gün aşırı koşuyorum, bir gün dinleniyorum diğer gün idman yapıyorum. Kısa koşularım 15 kilometreden aşağı olmuyor, diğer gün yaptığım idmanda da 30 kilometrenin üzerinde koşuyorum. Daha önceden koşuyordum ama bilinçsiz koşuyordum. 10 kilometre koşu bitmek bilmiyordu. Şimdi 42 kilometre koştum, çok huzurlu ve mutlu oldum. Aslında salgın döneminde bütün çalışmalarımı Mahya dağı eteklerinde yaptım. Kimse evde oturup hastalığı beklemesin. Herkesi haydi spora diyerek davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Koşu sırasında kendisini kovalayan köpeklerden korunmak için de cebinde maytap ve çakmak taşıyan Şirin; “Bu benim köpeklere karşı tedbirim. Bunlar beni Mahya Dağı’nda köpek saldırısından kurtardı. Ses çıkarttığı için yaklaşamıyorlar” dedi.

 

Bu haber 1031 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter