01 Aralık 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bizim heykeller Ahmetbey yolcusu
Lüleburgaz ve Ahmetbey Belediyeleri arasında imzalanan protokolle 2014 yılında Lüleburgaz’da gerçekleştirilen Heykel Sempozyumu’nda yapılan 2 eser, 2024 yılına kadar Ahmetbey’de sergilenecek.
Lüleburgaz # 23 Ekim 2021 Cumartesi 07:20

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz ve Ahmetbey Belediyeleri arasında Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Kapsamında “Yerel Düzeyde Kültür – Sanat Buluşmaları” protokol imza töreni düzenlendi.

Sokollu Külliyesi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ve Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş arasında imzalanan protokol kapsamında 2014’te Lüleburgaz’da gerçekleştirilen Heykel Sempozyumu’nda sergilenen 2 eser, 2024 yılına kadar Ahmetbey’de sergilenecek.

Gerenli; “Sosyal hayatın gelişmesi için de en önemli şey eğitimle birlikte sanattır. Bilimle sanatın yol göstermediği ülkeler karanlığa mahkumdur. O yüzden bizi ileriye taşıyacak olgular bilim ve sanattır. Ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarabilmek için her iki alanda en iyi şekilde ilerlememiz gerekiyor. Atamıza borcumuz var, ona verilmiş bir sözümüz var. Bu vatanı bize onlar emanet ettiler. Çok zor şartlarda kurarak bize emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Bu da bilim ve sanatla olacaktır” dedi.

Başkan Gerenli Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin onayıyla Ahmetbey’e 2 eseri 2024 yılına kadar verdiklerini belirterek, protokolde bulunan gençlere, “Sanata sahip çıkın. Her türlü sanatsal çalışmanın içerisinde yer alın” diye konuştu.

AHMETBEYLİ ÖĞRENCİLER KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

Protokol töreninin ardından  Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş ve Ahmetbeyli öğrenciler, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Kaymakam Salih Yüce’yi ziyaret ettiler.

Öğrenciler, demokrasiyi güçlendirmeyi hedeflediklerini belirterek Kaymakam Yüce’ye zeytin fidanı hediye ettiler.  

 

 

Bu haber 2373 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter