14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kırklareli’den ‘tam kapanma’ çağrısı
SES Kırklareli İl Temsilciliği, vaka artış hızı en yüksek 5 il arasında bulunan Kırklareli’den ‘tam kapanma’ çağrısı yaptı. Açıklamada, göstermelik kısıtlamalarla, pandemi ile mücadele ediliyor algısı yaratılarak sağlıkçıların emeklerinin hiçe sayıldığı belirtildi.
Lüleburgaz # 08 Nisan 2021 Perşembe 07:28

Sedat EVREN

SES Kırklareli İl Temsilciliği ülke genelinde ve Kırklareli’de artan vaka sayıları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Sendikanın il temsilcisi Aynur İskar, ilk vakanın resmi olarak açıklanmasının üzerinden 13 ay geçmesine rağmen salgınla etkin bir mücadele yürütüldüğünü söylemenin mümkün olmadığını belirtti.

‘TAM KAPANMA’ ÇAĞRISI

Göstermelik kısıtlamalarla, pandemi ile mücadele ediliyor algısı yaratılarak sağlıkçıların emeklerinin hiçe sayıldığını, süreci yönetmedeki beceriksizlik ve kamuoyunun yanlış bilgilendirmesi nedeniyle gelinen noktada Kırklareli’nin bugün vaka sayısı en yüksek 5 il arasında olduğunu belirten İskar, tam kapanma çağrısını yineledi.

İskar: “Bizler sağlık emek ve meslek örgütleri olarak tam kapanma çağrısı yaparken, iktidar ve Sağlık Bakanlığı sınırlı ve etkin olmayan kısıtlamalarla salgınla mücadeleden uzak yöntemlerde ısrar ettiler. Pandeminin başlamasından sadece iki ay sonra hızla normalleşmeye geçip vaka sayıları yeniden tırmanışa geçince yine göstermelik bir takım kısıtlamalarla süreci yapboz tahtasına çeviren iktidar, pandeminin başından beri vatandaşlara evde kal derken kendileri il-ilçe kongrelerini kesintisiz olarak gerçekleştirip, salonları lebalep doldurarak o illerde vaka artışlarına neden olmuştur” ifadelerini kullandı.

“CEREMESİNİ BÜTÜN BİR HALK ÇEKİYOR”

İktidarı aşılama hızının düşüklüğü nedeniyle eleştiren İskar: “En başından beri söylüyoruz. Süreci yönetemiyorsunuz. Etkin olmayan ve bilimsellikten uzak göstermelik kısıtlamalarla pandemi ile mücadele ediliyor algısı yaratarak kamuoyunu yanıltıyorsunuz. Bugün salgının hala kontrol altına alınamamasının nedeni, iktidarın anlık kararlarla günü kurtarma derdinde olmasıdır. Büyük bir aymazlıkla ve gözümüzün içine baka baka aklımızla alay edercesine, kendilerinin hiçbir kısıtlamaya uymamasının ceremesini bütün bir halk çekiyor. Başından beri ifade ettiğimiz gibi tam kapanma ilan ederek ve bu kapanma sürecinde oluşacak tüm mağduriyetleri gidererek sağlık emek ve meslek örgütlerini sürece dâhil ederek salgının önüne geçmek mümkün olacaktır” dedi 

Bu haber 1866 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter