14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Saros’ta ‘yıkım’ sürüyor
Kırklareli # 08 Nisan 2021 Perşembe 07:22

Haber Merkezi

Saros Körfezi’nde doğalgaz taşıma ve yükleme limanı için çalışmalar 3 bilirkişi heyetinin olumsuz görüşlerine rağmen sürüyor.

Halkın projeye karşı yaptığı itirazlar ve toplanan yüz binlerce imzaya rağmen inşaat ve hafriyat çalışmaları eden projede Edirne İdare Mahkemesi’nin en kısa sürede yürütmeyi durdurma veya iptal kararı vermesi talep ediliyor.

Çevre gönüllü aktivist Hakan Dedeoğlu: “Topraklarımız, sularımız, ormanlarımız, dağlarımız, havamız, insanımız, uçar kaçar tüm canlılarımız hemen hepsi tüketiliyor, yok ediliyor. Saros konusunda bölgede yaşanmakta olan ve bir türlü karara bağlanamayan tüm hukuksal haklılığımızla birlikte yargının alacağı sonuç kararı iyi bir yurttaş olarak uzun süredir bekliyoruz. Peki iyi yurttaş nedir? Devletine ve milletine uyumlu işler yapan, yasalara uygun hareket eden tüm insanlara iyi bir yurttaş denir, denilebilir. Ancak, iyi yurttaş olarak bize yıllardır, "planlı olmak güzel ve kolay olan, zor olan ise planları doğru uygulayabilmek" şeklinde öğretildi. Bizler halk olarak; "Hukuku ve bilimi hiçe sayarak tahribata ısrarla devam eden şirketlerin tüm uygulamalarından dolayı adeta "zorba" olmayı istemesi ve çabası karşısında uzun süredir mücadele ediliyor" denilebilir. Ve tam da bu noktada, yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Edirne İdare Mahkemesi’nin en kısa sürede vereceği yürütmeyi durdurma veya iptal kararıyla devam eden bu hukuksuzluğa, halk olarak bundan böyle son verileceğini umuyoruz. Aslında halkına eziyet eden kişiye ‘zorba’ denir. Ve diyoruz ki, zorbalıkla doğru ve güzel işler asla yapılamaz” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 416 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter