14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lavanta üreticileri örgütleniyor
Kırklareli # 06 Nisan 2021 Salı 06:33

 

Haber Merkezi

Kırklareli’de tıbbi aromatik bitki üreticilerinin örgütlenmesi çalışmaları devam ediyor.

 Bu kapsamda 3 Nisan’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda, üreticilerin birlikte hareket ederek güç birliği yapmak üzere kooperatifleşmelerinin gerekli olduğu vurgulandı.

Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy,  Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzan, İl Tarım ve Orman Müdürü Yardımcısı Ulaş Ay, Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burhan Coşkun, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi ile Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürleri ve Teknik Personelleri, lavanta üreticilerinden Çiğdem Balım, Ayça Özer, Önder Ayyıldız, Yunus Emre Erkli, İlkkan İskeç, Dilek Eşiyok Kara, Hüseyin Yılmaz, Özkan Demircan ve Tamer Kara katıldı.  

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy; son dönemde üretimi artmakta olan aromatik ürünlerden özellikle Lavanta üretiminin hem üretici hem de ülke ekonomisi için önemine değinerek, kooperatifleşme çalışmalarına müdürlük olarak her zaman destek olacaklarını belirtti.

Ticaret İl Müdürü Mustafa Uzan da bakanlıkları bünyesindeki Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ile Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi hakkında açıklamalarda bulunarak kurulacak kooperatife her türlü yardımda bulunacaklarını ifade etti.

Toplantıda üreticilerin soruları, katkıları ve kurumlar adına yapılan değerlendirmeler sonucunda kooperatifleşmenin önemli olduğu ve bu doğrultudaki çalışmaların sürdürülerek sonuçlandırılması üzerinde duruldu.

 

Bu haber 355 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter