14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
974 çifte vatandaş oy kullandı
Lüleburgaz’da yaşayan çifte vatandaşlar 4 Nisan’da Bulgaristan seçimleri için sandık başına gitti. Lüleburgaz belde ve köylerinden 1175 kişinin oy kullanabilmek için dilekçe verdiği seçimde 974 kişi oy kullandı.
Lüleburgaz # 06 Nisan 2021 Salı 06:25

Çınar TÜRKMEN

Kırklareli'de yaşayan çifte vatandaşlar, 4 Nisan’da Bulgaristan'daki genel seçimler için Kırklareli TOBB Anadolu Lisesi ile Lüleburgaz 8 Kasım Ortaokulu'nda sandık başına gitti.

Kırklareli’de Balkan Türkleri Göçmenler Dayanışma Derneği Başkanı Erol Ateş, gazetecilere Türkiye'de 35 sandıkta oy kullanıldığını anımsattı.

Kovid-19 salgınına rağmen seçime yoğun bir katılım olduğunu gözlemediklerini ifade eden Ateş, seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Lüleburgaz 8 Kasım Ortaokulu’nda kurulan sandıkta da 974 çifte vatandaş oyunu kullandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre ülkede, Borisov'un GERB partisi oyların yüzde 25,7'sini alırken, ana muhalefetteki Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) oyların yüzde 17,6'sını alarak ikinci parti oldu.

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ise yüzde 11'ini aldı.

Lüleburgaz’da kurulan sandıkta kullanılan 974 oyun 776’sını Hak ve Özgürlükler Hareketi (DPS) aldı.

Lüleburgaz Bulgaristan Göçmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Mert, seçimlerin güvenli ve sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan Lüleburgaz Kaymakamlığı, Lüleburgaz Belediyesi, Büyükkarıştıran, Ahmetbey ve Evrensekiz belediyeleri ile kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi partilere teşekkür etti.

Bu haber 608 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter