14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“200 kişiden 1’i Covid, evden çıkmayın”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, vaka artışında lider konumdaki Kırklareli’de vatandaşları ev ziyaretlerini ertelemeleri, gerekmedikçe evden çıkmamaları konusunda uyardı.
Kırklareli # 06 Nisan 2021 Salı 06:19

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, "Halkımızı açıkça uyarıyorum lütfen ama lütfen ev ziyaretlerini erteleyin, işiniz olmadıkça evden çıkmayın maske, mesafeyi unutmayın" dedi.

Kesimoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kırklareli'nin Sağlık Bakanlığınca illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları bakımından en çok artan iller arasında yer aldığını bildirdi.

Kentten her 200 kişiden 1'inin Kovid-19 vakası olduğunu belirten Kesimoğlu, herkesi kurallara uymaya davet etti.

Kesimoğlu, yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Sağlık Bakanlığı verilerine göre şu anda Kırklareli'nde her 200 kişiden 1'i Kovid. Türkiye'de 100 bin kişide görülme oranında ilk 5'teyiz. Halkımızı açıkça uyarıyorum lütfen ama lütfen ev ziyaretlerini erteleyin, işiniz olmadıkça evden çıkmayın maske, mesafeyi unutmayın."

Kentte aşılama çalışmaları da devam ederken Sağlık Bakanlığının "https://covid19asi.saglik.gov.tr/" internet sitesinde yer alan verilere göre, Kırklareli'de dün sabah itibariyle 114 bin 267 kişiye aşı yapıldı.

AA

Bu haber 546 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter