14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz’ın çevre yolu ne oldu?
Lüleburgaz # 05 Nisan 2021 Pazartesi 06:00

Çınar TÜRKMEN

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, TBMM Genel Kurulu’nda Kırklareli’nin sorunları hakkında yaptığı konuşmada Lüleburgaz’ın çevre yolu sorununu gündeme getirdi.

Gündoğdu, Kırklareli’nin tarım, hayvancılık, plansız sanayileşme, ulaşım gibi sorularına yer verdiği konuşmasında: “Lüleburgaz ilçesinin çevre yolu maalesef bulunmamaktadır. Şehir merkezinden günde binlerce taşıtın geçtiği uluslararası E-5 Kara Yolu can ve mal güvenliği açısından da büyük tehdit oluşturmaktadır” dedi.

“3 YILDA 20 CAN KAYBI YAŞANDI”

Gündoğdu konuşmasının Lüleburgazla ilgili bölümünde şu ifadelere yer verdi; “Lüleburgaz ilçesinin çevre yolu maalesef bulunmamaktadır. Şehir merkezinden günde binlerce taşıtın geçtiği uluslararası E5 Kara Yolu can ve mal güvenliği açısından da büyük tehdit oluşturmaktadır. Son üç yılda yaklaşık 20 can kaybı yaşanmış, bununla birlikte çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası da olmuştur.  Ayrıca, Lüleburgaz merkezimizden geçen Lüleburgaz Deresi ve Büyükkarıştıran Deresi yıllardır ıslah edilemediğinden, yoğun yağışlarda can ve mal kayıpları da devam etmektedir”

“Kırklareli halkı ödediği vergide maalesef tam anlamıyla karşılığını alamamaktadır” diyen Gündoğdu, ayrıca, yılan hikâyesine dönen, 2013 yılında projelendirilen, 2016 yılında da ihalesi yapılan Kırklareli-Edirne bölünmüş yolunun eksiksiz ve güvenli bir şekilde hizmete açılamadığını belirtti.

 

 

 

Bu haber 2415 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter