14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Bizi yok sayanı biz de yok sayacağız”
Kırklareli # 05 Nisan 2021 Pazartesi 06:23

Sedat EVREN

Tüm Emekli-Sen Kırklareli Şubesi üyeleri, Kırklareli Öğretmenevi önünde düzenledikleri basın açıklamasında: “Boş vaatler karın doyurmuyor. Açlık ve yoksulluk kaderimiz değildir” dedi.

İktidarı emeklileri görmezlikten gelmekle eleştiren emekliler 1 Nisan’da kitlesel bir basın açıklaması yaparak iktidarı uyardı.

Basın açıklamasını okuyan Attila Biçer: “İktidar, siyasi alandaki yönetememe krizini, “Başkanlık Sistemi/Tek Adam” ile çözmeye çalışsa da, sistemin antidemokratik karakteri sonucu, baskıcı ve otoriter uygulamalar artmakta, hukuk düzeninden hızla uzaklaşılmaktadır. Sistem değişikliği ile iyice işlevsizleşen parlamento ise, adeta yok sayılmaktadır” dedi.

“8 MİLYON HAK SAHİBİNİN AYLIĞI 2000 TL’NİN ALTINDADIR”

Biçer, sendikal  örgütlenmelerine bile fırsat vermek istemeyen iktidarın emeklileri açlığa mahkum ettiğini belirterek: “Asgari ücretin 2825 TL olduğu ülkemizde, emekli aylığı alan 8 milyon hak sahibinin aylığı 2000 TL’nin altındadır. Bu da göstermektedir ki, emeklileri, yoksulluk sınırının altında bırakmak yetmemiş gibi, açlığa mahkum etmek istemektedirler. Bizlere, israf etmeyin, tasarruf edin diye  fetva verenler, milyarlarca  kaynağı belirsiz harcamaların hesabını,  ‘devlet sırrı’ diye  vermiyorlar.  İki dini bayram öncesi, ikramiye adı altında verilen bin liralar, artan enflasyon, hayat pahalılığı ve döviz yükselmesi  nedeniyle,  alım gücü erimiş ve  bayram harçlığına dönüşmüştür. Emekliler için, bir aşağılama aracı haline gelmiştir. İktidar, memleketin  kaynaklarını, milli geliri adaletsiz dağıtıyor. Kendilerini ve yandaşları zengin ediyor. Emeklilerin, bu günkü perişan halleri, siyasi iktidarın, emeklileri yok sayan  siyasi bir tercihidir. Günü geldiğinde, milyonlarca  emekli de, kendilerini yok sayanları, yok sayacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber 529 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter