14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Meclisten 3 saat 40 dakikalık canlı yayın!
İşte komisyonların yeni üyeleri…
Lüleburgaz # 05 Nisan 2021 Pazartesi 06:04

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 3 saat 41 dakikalık canlı yayınla, daha önce 1 saat 54 dakika olan meclis toplantısı canlı yayın rekorunu geride bıraktı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nun sunulduğu toplantıda 3 saat 41 dakikalık Youtube canlı yayını gerçekleştirildi.

KOMİSYON VE ENCÜMEN SEÇİLDİ

Meclis toplantısında ayrıca birinci ve ikinci meclis başkanvekilliği, asil ve yedek meclis katiplikleri, belediye encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları seçimi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen oylamaların sonuçlarına göre, Birinci Meclis Başkan Vekilliği’ne Aytül Çiloğlu, İkinci Meclis Başkan Vekilliği’ne Ayfer Küçükhan seçildi.

Asil Meclis Katipliklerine Fikri Şentürk ve Halime Gülcan Ayışığı,  Yedek Meclis Katiplikleri’ne Tamer Ermut ve Burcu Sabancılar seçildi.

Belediye Encümen Üyeliklerine Fikri Şentürk, Kemal Pektaş ve Ahmet Eren Gürtekin seçildi.

Meclis İhtisas Komisyonları’nın seçim sonuçları ise şöyle;

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelikleri: Ahmet Eren Gürtekin, Ayfer Küçükhan, Mine Dibek, Oğuz Kaan Kozar, Ömer Aydın.

İmar Komisyonu Üyelikleri: Fikri Şentürk, Kemal Pektaş, Tamer Ermut, Tunay Kantürer, Sedat Demir.

Sağlık, Çevre ve Temizlik Komisyonu Üyelikleri: Aytül Çiloğlu, Nihal Organ, Mustafa Kemal Özbek, Burcu Sabancılar, Metin Küçük.

Halkla İlişkiler ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu Üyelikleri: Ertan Bayer, Halime Gülcan Ayışığı, Aysun Dedeoğlu, Deniz Şahin, Zeynep Gündüz.

İsimlendirme Komisyonu Üyelikleri: Aysun Dedeoğlu, İsmail Yurdatapan, Metin Özkan, Nihal Organ, Zeynep Gündüz.

Trafik Komisyonu Üyelikleri: Metin Özkan, Burcu Sabancılar, Darcan Yılmazoğlu, Gökdeniz Sezer, Ömer Aydın.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Üyelikleri: Günsel Solak, Görkem Şişko, Tamer Ermut, Mustafa Kemal Özbek, Sedat Demir.

Demokrasi ve Yönetişim Komisyonu Üyelikleri: Görkem Şişko, Günsel Solak, Arda Özkan Talat Aydın, Metin Küçük.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, raporun hazırlanmasında emeği geçen personele ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Başkan Gerenli; “Kimseyi ötekileştirmeden adil, dürüst, şeffaf ve hesap verebilir belediyecilik anlayışımız doğrultusunda planlı kentleşme, çevre hizmetleri, kültür ve sosyal destek hizmetleri, kent ve toplum düzeni, kurumsal iletişim ve gelişim ile kaynak ve strateji yönetimi faaliyetleri konusunda yürütülen çalışmalarımızı anlattığımız 2020 Faaliyet Raporumuzu meclisimizin onayına ve değerli Lüleburgaz halkının takdirlerine sunduk. Hizmet etmekten onur duyduğum Lüleburgaz’da bütün bu faaliyetleri hayata geçirmek için canla başla çalışan tüm meclis üyelerimize ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

 

Bu haber 662 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter