14 Nisan 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz’dan otizme farkındalık
‘2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğü’nde, Prof. Dr. Yeşim Fazlıoğlu'nun katılımı ile seminer düzenlendi. Lüleburgaz Şehit Rüstem Resul Perçin Özel Eğitim Uygulama Merkezi binası da bugüne özel olarak mavi renkte aydınlatıldı.
Lüleburgaz # 05 Nisan 2021 Pazartesi 06:03

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Şehit Rüstem Resul Perçin Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinliği çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, Prof. Dr. Yeşim Fazlıoğlu, öğretmen ve veliler katılım gösterdi. 

Etkinlikte Prof. Dr. Yeşim Fazlıoğlu tarafından günün önemine ilişkin sunum yapıldı, ardından öğretmen ve öğrenci mesajlarının yer aldığı video, OÇED başkanı Parin Yakupyan’ın mesajı, öğrencilerin müzik dinletisi gerçekleştirilip, öğrenci velilerinin mesajları okundu.

Otizmli bireylerin bir gün değil her gün fark edilmesi gerektiği dile getirilen programda daha çok sosyal yaşamda farkındalık yaratabilmek, her daim onlarla bir arada olmanın gereği vurgulandı.

LÜLEBURGAZ’A ÖZEL EĞİTİM ANAOKULU AÇILABİLİR

Programda ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan, Lüleburgaz’da Özel Eğitim Anaokulu açılabileceğinin sinyalini verdi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren etkinlikte çeşitli öğretmen ve öğrenci etkinliklerinin bir arada gerçekleşmesi büyük beğeni topladı.

Program sonunda mavi maske ve mavi puzzle yaka kartı takarak fotoğraf çektiren katılımcılar otizm için büyük bir farkındalık yarattı.

Program, Şehit Rüstem Resul Perçin Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Alper İlaslan, il ve ilçe milli eğitim müdürlerinin konuşmalarıyla sona erdi.

Lüleburgaz Şehit Rüstem Resul Perçin Özel Eğitim Uygulama Merkezi binası da bugüne özel olarak mavi renkte aydınlatıldı.

 

 

 

 

 

Bu haber 447 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter