08 Mart 2021 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Açılamayan parkura revizyon!
Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi’nde hatalı yapıldığı iddiası ile açıldığı günden kullanılamayan motosiklet parkurunun revizyonu için çalışma yapılacak. Encümence, Tesisler Müdürlüğü bütçesine konuyla ilgili çalışma yapılması için 40 bin TL aktarma yapılmasına karar verildi.
Lüleburgaz # 22 Şubat 2021 Pazartesi 06:18

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Belediye Encümeni, Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi’nde hatalı yapıldığı iddia edilen motosiklet parkurunun revizyonu için Tesisler Müdürlüğü bütçesine ödenek aktarılmasına karar verdi.

Belediye encümen kararına göre, Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi’nde bulunan motosiklet parkurunun revizyonu için gerekli olan projelerin ve teknik şartnamenin hazırlanması için Tesisler Müdürlüğü’nün bütçesinde bulunmayan ‘Etüt Proje Bilirkişi Ekspertiz Giderleri’ bütçe kaleminin açılması ve ‘Etüt Proje Bilirkişi Ekspertiz Giderleri’ bütçe kalemine yedek ödenek bütçeden 40 bin TL aktarma yapılmasına karar verildi.

2019’DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi’nde bulunan motosiklet parkurunun hatalı yapıldığı iddiası 2019 yılında gündeme gelmiş, önceki dönem meclis üyelerinden, 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Belediye Başkanı Adayı olan Mustafa Kalecik gazetemize: “Parkurun yüksekliği 183 santimetre civarında. Bunun en az 2 metre 40 santimetre olması gerekiyor" demişti. 

Kalecik, konu ile ilgili o dönemde önerge vermiş, akademi kurulduğundan beri hizmete girmeyen motosiklet parkurunun olması gerekenden 60 santim kısa olduğunu öne sürmüştü.

“ADINI DEĞİŞTİRİN” TEPKİSİ

Öte yandan o dönem Neredeyiz Lüleburgaz Motosiklet Kardeşliği Derneği Başkanı Murat Akgül de akademinin isminden ‘motosiklet’ ibaresinin kaldırılması gerektiğini söylemişti.

Akgül, motosiklet parkurunun tekrar yıkılıp yapılmasının çok zor olduğunu belirterek: “Orada bir yanlışlık olmuş. Orası çelik konstrüksiyon. Orada düzeltme yapamazlar. Yapıyı komple bozup yapmaları lazım. O yüzden bugüne kadar yapamadılar. Lüleburgaz'ın birçok güzel akademisi var. Ama buranın isminin acilen değişmesi gerekiyor. Neye göre motosiklet ismi veriliyor. Onu da bilmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Bu haber 2059 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter