03 Mart 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“HDP derhal kapatılmalı”
Vatan Partisi Kırklareli İl Başkanlığı, Gara’da katledilen 13 şehit için basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Erdal Demirkan: “HDP derhal kapatılmalıdır” dedi.
Kırklareli # 22 Şubat 2021 Pazartesi 06:15

Çınar TÜRKMEN

Vatan Partisi Kırklareli İl Başkanlığı, Gara’da katledilen 13 şehit için basın açıklaması düzenledi, saygı duruşunda bulundu.

Vatan Partisi Kırklareli il binası önünde yapılan basın açıklamasına İl Başkanı ve MKK Üyesi Erdal Demirkan ve çok sayıda partili ellerinde Türk bayraklarıyla destek verdi.

İl Başkanı Erdal Demirkan; “Emperyalizme ve onun piyonlarına karşı verdiğimiz Vatan Savaşında PKK terör örgütüne büyük darbeler vurulmuştur. Artık yok olma noktasına gelen PKK terör örgütü, böyle canice yöntemlere başvurarak kurtulamayacaktır. Ağababaları Amerika dünyada kaybetmektedir. Bu süreçte PKK terörü tamamen temizlenecektir. Türk Milletinin yüreği Kahraman Mehmetçiğimizle birlikte çarpmaktadır. Sonuna kadar Mehmetçiğin arkasındadır” dedi.

“HDP DERHAL KAPATILMALIDIR”

Demirkan: “HDP, PKK'nın yasal uzantısıdır. Bu katliamda da olduğu gibi PKK terörünün arkasında olduğunu defalarca kanıtlamıştır. HDP, PKK'ya adam toplama, devletin maddi olanaklarından yararlanmasını sağlama ve propagandasını yapmakla görevlidir. Bunun yüzlerce kanıtı olduğu halde kapatılmasının beklenmesi, teröre karşı mücadeleye zarar vermektedir. HDP derhal kapatılmalıdır” ifadelerini kullandı.

HDP’nin kapatılması için yasaların kendilerine sorumluluk yüklediği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını, Hükümeti ve TBMM’de grubu bulunan partileri sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye davet ettiklerini belirten Demirkan: “Teröre karşı başarı, HDP’nin kapatılmasından geçmektedir” dedi.

 

 

 

Bu haber 497 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter