08 Mart 2021 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Matematiği sevdiren proje devam ediyor
Kırklareli # 22 Şubat 2021 Pazartesi 06:07

Çınar TÜRKMEN

‘Matematiği Sanatla Öğreniyorum’ adlı e-Twinning projesinde öğrenciler, Matematik konularını oyun, müzik, resim, hikaye ve dramayla öğreniyor.

Kırklareli’de bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü e-Twinning İl Koordinatörlüğü desteği ile webinar düzenlendi.

Projede yer alan Kocasinan İlkokulu öğretmeni Emine Gürtoprak Özdilek: “152 öğretmen, öğrenci  ve katılımcı ile “Matematiği Sanatla Öğreniyorum" projemizin Şubat ayı ‘Matematiği Resimle Öğreniyorum’ etkinliğimizi hemşerim Ressam Emrah Tunaboylu ile gerçekleştirdik. Başta İl Koordinatörümüz Aysun Sevim, projeye girmemde teşvik ve destekçi olan Kocasinan İlkokulu Müdürümüz Ziynet Özatar, projede aynı okuldan destekçim Şenay Pehlivanoğulları, kurucumuz Dinar Yılmaz, beni emeklilik jübile öncesi e-Twinningçi olarak yetiştiren Hamza Evmez ile destekçim Banu Final öğretmenim ile tüm proje arkadaşlarıma, projemiz webinarına katılan Büşra Yaşa öğretmenime sonsuz minnettarım. Ressam Emrah Tunaboylu, miniklerimizin sorularını harika bir sunumun ardından zevkle cevaplayıp, etkinlik sonunda ödevlendirdiği çalışmalarını da ekrandan değerlendirerek çocukları mutlu etti. Öğrencilerimiz üretirken öğreniyor, öğrendikçe yeni fikirler geliştirerek sunum hazırlıyor ve arkadaşları ile paylaşarak akran öğrenimini gerçekleştiriyorlar.” dedi.

Özdilek ayrıca: “Matematiği sanata, sanatı matematiğe misafir eden bu projeyi, her öğretmen bir öğretim yöntemi olarak kullanıp öğrencilerin matematiğin başrol oyuncusu olmasına fırsat vermelidir” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 550 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter