05 Mart 2021 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
85 yaş üstü aşılamadan memnun
Edirne'de, 85 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) 2. doz aşıları yapılmaya başlandı. 
Edirne # 22 Şubat 2021 Pazartesi 06:03

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Aşı Uygulama Merkezi, aile sağlığı merkezleri ve evde bakım gerektiren vatandaşlara aşıların 2. dozları yapılıyor.

 Ekipler evde bakım gerektiren 85 yaş ve üzerindekilerin evine giderek aşılamasını yapıyor. Diğer yaş grupları da sağlık merkezlerine aşılanmaya devam ediyor.

www.mhrs.gov.tr ile MHRS Mobil veya e-Nabız uygulamalarından randevu alan 85 yaş ve üzeri vatandaşlar ikinci doz aşılarını yaptırıyor.

"DÖRT GÖZLE SIRA GELSİN' DİYE AŞIYI BEKLEDİK"

Bu arada sisteme tanımlı diğer yaş gruplarının aşılarının yapımı da devam ediyor.

Aşı olmak üzere Yancıkçışahin Aile Sağlığı Merkezine gelen Fadime Özdemir (69) AA muhabirine aşıyla kendisini daha güvende hissettiğini söyledi.

Salgının başından bu yana evinden dışarı çıkmadığını belirten Özdemir, "Eşimle evde havlumuz, bardağımız sürahimiz ayrı çok dikkat ediyoruz. Aşımızı vurulduk. Dört gözle sıra gelsin diye aşıyı bekledik. Umut ediyoruz. Hiç olmamaktansa böyle aşılı şekilde yaşamak daha rahat." diye konuştu. 

Aşı için sırasını bekleyen İlhan Güzlü (76) de sırası gelen herkesin aşı olması gerektiğini dile getirdi.

Maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini titizlikle uyguladığını anlatan Güzlü, "İnsanlara fazla sokulmuyorum, dikkat ediyorum. Bazı insanlar maskelerini çenesinde tutuyor böyle olmaz dikkat etmeliyiz" dedi. 

"RANDEVU SİSTEMİNDE VE AŞILAMALARDA SORUN YAŞAMADIK"

Edirne Yancıkçışahin Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Dr. Gazanfer Ay da yaş gruplarına göre aşılamanın sorunsuz devam ettiğini ifade ederek,"Randevu sisteminde ve aşılamalarda sorun yaşamadık. Alerjik reaksiyona dikkat ediyoruz. Sağlıkçılar olarak bizde tedbirlerimizi alıyoruz. Ben aşılıyım deyip tedbir bırakılmamalıdır. Maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uymaya devam etmeliyiz." diye konuştu.

AA

Bu haber 118 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter