03 Mart 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Millet yaya, siz aya”
Kırklareli # 20 Şubat 2021 Cumartesi 06:58

Haber Merkezi                                      

CHP Kırklareli Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında TBMM’de CHP grubu adına söz aldı.

Konuşmasına Gara şehitlerini anarak başlayan Gündoğdu: “Milletimiz şehitlerimizin haberini keşke sayın Cumhurbaşkanından duysaydı. Hemen her konuda milletimize canlı yayınlarda açıklama yapan Cumhurbaşkanımız, şehitlerimizin acısını da milletimizle keşke paylaşabilseydi, Malatya Valisine bırakmasıydı. Yurttaşlarımızın şehit edilmesinin ardından sadece 48 saat geçmeden, milletimiz acı, üzüntü, keder içerisindeyken, şehit evlerinde, mahallelerinde gözyaşı varken, AK PARTİ kongrelerinde türküler, espriler, şakalar keşke yapılmasaydı” dedi.

“MİLLET YAYA, SİZ AYA”

Esnafın, kafe, bar, restoran çalışanları ve işletmecilerinin zor durumda olduğunu hatırlatan Gündoğdu: “Esnaf nefes alamadığını ve sesini de duyan olmadığını aşağıdan yüksek sesle dile getiriyor. Sadece esnaf mı? Değil. Çiftçi perişan, çiftçi mazot almış, gübre almış, borçlu; yemciye borçlu, tohumcuya borçlu, Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlu, Ziraat Bankasına borçlu, tarlalarına, traktörlerinin hepsine haciz gelmiş; Kanunların emrettiği desteği alamıyorsa bunun sorumlusu da saray hükûmetidir değerli arkadaşlar. Saray, esnaftan, çiftçiden esirgediğini faiz lobilerine sürekli olarak veriyor.  Bakın, geçen yıl salgın döneminde bütçeden millete verilen destek sadece 6,5 milyar lira ama faizcilere giden, tek bir ayda yapılan ödemeyse tam 22 milyar lira. Milletimiz de bu gerçeği bilsin. Milletten esirgenen kaynak, faiz lobilerine oluk oluk -şu anda da hâlâ- akıtılıyor. Üniversiteli işsizler 1 milyonu aştıysa, gençlerimizin işsizlik oranı yüzde 41'i bulduysa 37 üyeli OECD içinde en çok ev genci olan biz isek tek sorumlusu da tamamen bunlardır. Milletin derdine dertlenmeyenler, feryadını duymayanlar, milletle dalga geçer gibi "2023'te Ay'a çıkıyoruz." diyorlar fakat milyonlarca öğrenciye hâlâ EBA'yı ulaştıramıyorlar. EBA'yı ulaştırdıklarına ise baktığımızda tableti ulaştırmadıklarını görüyoruz. Böyle bir düzen içindeyiz. Sonra da "Ay'a çıkacaksınız." diyorsunuz, peki ben de şunu diyorum: Millet yaya, siz aya. Ay yolculuğunuzda Allah yolunuzu açık etsin” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 474 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter