26 Ocak 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
2. el eşya mağazası açıldı
İhtiyaç sahibi vatandaşların 3 ayda bir kıyafet ve ayakkabı alabileceği Sevgi Mağazası, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde açıldı.
Lüleburgaz # 14 Ocak 2021 Perşembe 07:42

Mustafa KARAKAYA

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde 13 Ocak Çarşamba günü hizmete giren ‘Sevgi Mağazası’ndan ihtiyaç sahipleri, bağışlar ile toplanan ve ütülenip dezenfekte edilen kıyafet, oyuncak ve ayakkabı gibi eşyaları ücretsiz alabilecek.

13 Ocak Çarşamba günü Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) gerçekleştirilen açılışa Belediye Başkanı Murat Gerenli, Başkan Yardımcısı Leyla Güncer, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç ve vatandaşlar katıldı.

Sevgi Mağazası’nın açılış kurdelesini Başkan Gerenli, Başkan Yardımcısı Güncer, Kent Konseyi Başkanı Dinç, Türk Kadınlar Birliği Lüleburgaz Şube Başkanı Seval Çalışır, Lüleburgaz Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Deniz Şahin birlikte kesti.

Açılışta konuşan Başkan Gerenli; “Bu ‘Sevgi Mağazası’ düşüncesi daha 2016 yılında LYKA’nın kuruluş felsefesinde vardı. Aynı ‘sevgi mutfağı’ gibi ‘Sevgi Mağazası’nın açılması da bunun içindeydi. Ben o zamanlar Belediye Meclis üyesiydim. 2017 ve 2020, 2021 - 2024 stratejik planlarımız içerisinde yer aldı. Ve bunu hayata geçirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya başladık” dedi.

“HERKESİ DESTEĞE DAVET EDİYORUZ”

Gerenli, yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması amacıyla köprü olduklarını belirterek: “Burada sergilenen ürünler ihtiyaç sahiplerine verilecek, ürünlerin hepsinin ter temiz, ütülü dezenfekte edilmiş bir şekilde olması ve gerçekten hak temelli, vicdanlarımıza yakışır bir şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması gerçekten çok zor. İnsan haklarını sonuna kadar savunan bir düşüncenin içerisinden geliyoruz ve insanların temel hakları olan yeme- içme, giyinme, barınma, eğitim, sağlık ve güvenlik hizmetlerinin herkese eşit olarak sunulabileceği bir düzen için sonuna kadar mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İçinde kadın, erkek, çocuk giyimi, mont, ayakkabı ve oyuncaklar bulunan mağazada ihtiyaç sahiplerinin 3 ayda bir eşya alma hakkı olacak.

Sevgi Mağazası’ndan faydalanmak isteyen vatandaşların bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarından “Fakirlik Kağıdı” almaları ve yanlarında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlik Kartı’nın bulunması yeterli olacak.

 

 

 

Bu haber 4129 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter